magi bylinka



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 128.44 (?)
26.12.2009 18:26

Kdo má rád uzeniny a respektuje zákony, nemá být u přípravy obojího.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 241.18 (?), 26.12.2009 16:47

Prosím, oním Libečkem se ono Maggi pouze dochucuje. Pokud byste měli možnost vidět výrobu onoho tekutého koření, zděsili byste se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 128.44 (?), 26.12.2009 18:26

Kdo má rád uzeniny a respektuje zákony, nemá být u přípravy obojího.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.34 (?), 26.12.2009 19:04

Základem polévkových koření jsou kosti.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.162 (?), 23.8.2012 21:06

Já teda nevím ale koupila jsem si Smil, který má žluté kvítky, vůně kari.Libeček je magi vyšší keřík mám těžkou půdu, tam se mu daří až moc, že každou chvilku rozdávávám.Ale letos prvně jsem si koupila MAGI, podobné lísky jako Smil, jen vůně je opravdu jako magi.Nevím jak přezimuje.jestli to dám do květináče a domů, snad na lodžii pokud nebudou velké mrazy.Tak toto je moje zkušenost.Zdravím všechny Hana, Plzeň

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.33 (?), 27.4.2014 7:08

Helichrysum italicum (smil) je přezdíván jak Maggi pro aroma a chuť, kterou je typický prýt s listy rostliny, tak i kari, které se vyrábí ze žlutých květů. Pochází z rovníkových oblastí takže je u nás citlivý na mráz a můžou ho zachránit spíše jen chráněné polohy. Než jej přezimovat v lodžii, kde nemá ochrannou sněhovou pokrývku a půda v hrnku či truhlíku snadněji promrzne, je už lepší nechat ho ve volné půdě a nakrýt. Když nemrzne, je dobré ho zalít, aby přes zimu neuschl když je stálezelený.. ať se rostlince daří... Ter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.33 (?), 27.4.2014 7:14

teda o té chuti jsem to psát nchtěla :D chtěla jsem říct, že se mu řiká maggi, protože tělo rostliny po rozemnutí připomíná vůní maggi, ale s chutí to nesouvisí.. tak... :D výstižnější je označení kari.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.33 (?), 27.4.2014 7:18

wikipedie

Helichrysum italicum je kvetoucí rostlina z rodiny sedmikráska Asteraceae. To je někdy nazýváno kari závod kvůli silnému zápachu z jeho listů. Roste na suchých, skalní nebo písčité půdě kolem Středozemního moře. Stonky jsou dřevnaté na základně a může dosáhnout 60 cm nebo více na výšku. Shluky žlutých květů se vyrábí v létě, si zachovávají svou barvu po sklizni a jsou používány v sušených květinových aranžmá.

Rostlina produkuje olej z jejích květů, které se používá k léčebným účelům. Je protizánětlivý, fungicidní a stahující. Zklidňuje popáleniny a syrové popraskanou kůži. Používá se jako fixační parfémy a má intenzivní vůni.

To bylo prohlašoval, na některých zahradnické fórech, že kari rostlina je stejně účinný kočka odstrašující jako "scaredy-kočka" závod, Plectranthus caninus (také známý jako Coleus canina). To nemusí být tak doporučení pro Helichrysum italicum jako komentář k účinnosti Plectranthus caninus. [ pochvalná zmínka potřebovaný ]

Tato rostlina se někdy používá jako koření. I když tzv. "kari rostlina", a vonící jako kari, to má nic společného s touto směsí koření, ani s kari strom (urraya koenigii), a není používán jako masala na kari pokrmů a to buď. Spíše to má pryskyřičnou, poněkud hořkou vůni připomínající šalvěj nebo pelyňku a používá se stejně jako tyto: mladé výhonky a listy jsou dušené ve Středozemním maso, rybí nebo zeleninová jídla dokud oni předali jejich chuť, a odstraněny před podáváním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.123 (?), 26.12.2009 21:56

Koupila jsem tuto rostlinu jako Curry Plant -Kari Botanicke jmeno Helichrysum angustifolium.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?), 4.1.2010 21:19
no vyroba tekute maggi... moje babicka rikala vzdy, ze maggi se vyrabi z kopyt ze skotu... tak nevim.. vite jak se rika... babicky vzdy mluvili neco ze zivota... tak bych tomu i dost verila... ale bohuzel se ji uz na to nezeptam...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.20 (?), 7.4.2010 10:06
Mně táta vždycky s vážnou tváří tvrdil, že se maggi dělá z chroustů. Sice jsem mu to jako dítě nějaký čas věřil, ale nijak mi ho tím neznechutil. Mimochodem jde o silný vývar z masa (včetně kostí), zeleniny a koření.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika