kustovnice čínská



host - 198.126 (?)
29.5.2008 22:11

loni jsem si objednala od Krakonoše kustovnici, byly to pěkné sazenice, zimu přežily už jsou dvaktát takové a také jsem vysela semena goji také od krakonoše 100g za 80kč, vzešla jedna, padají hodně na plísně, ale vzchází hodně a snadno, má asi po půl roce 30cm, ale listy jsou tmavší a delší a podlouhé narozdíl od těch koupených sazenic.Nevím jestli to neni kustovnice cizí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 241.106 (?), 20.1.2009 22:57

Taky jsem koupila dvě kustovnice čínské (doufám) od Krakonoše. Mám je druhý rok, rostou, zatím nezmrzly. Mají úzké listy, doufám, že je to ta léčivá rostlina. Jsou vysoké asi 60 cm, letos je hodlám přesadit jako solitery a uvidím, jak to dopadne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 46.88 (?), 1.5.2009 22:52

Taky jsem si od Krakonoše koupila kustovnici, mám ji ale už asi 3 roky a je pořád stejná, nepoporostla ještě ani o kousek, každej rok si myslím, že už přijde pryč a na jaře jí zase vyraší lístečky. Taky bych chtěla aby mi povyrostla, co to s ní děláteH.Snajdaufova@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 25.71 (?), 10.1.2011 13:30

Vlastíku, jsem také od Olomouce. Napiš mi, jak se Ti té Kustovnici daří, zda je to pravá Kustovnice čínská a zda již plodila nebo alespoň kvetla. Mám asi několik let 5 Kustovnic od známých, renomovaných zahradníků kteří tvrdili že mají K.Čínskou, ani jedna není čínská, je to jen planý keř který zahlušil již téměř polovinu zahrady.Stále sháním zaručeně pravou Kustovnici čínskou. Napište někdo prosím.Díky, Milan, mide.svetla@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 15.73 (?), 27.5.2008 8:31

mám stejnou zkušenost, také mám od Starkla GOJI a rostlinka byla napůl chcíplá, měla 2 výhonky z nichž 1 byl umořen.bylo to zasazeno v takové té zelené hmotě, jak se do toho aranžují kytky. zasadila jsem to zatim jen do květináče, dala na zahradu a stejně mám pocit, že to kytička nepřežije.také jsem se na ní těšila, ale jsem spíš zklamaná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 15.73 (?), 5.6.2008 16:48

tak moje GOJI neprezila, ale reklamovala jsem ji a Starkl mi jeji cenu odpocita z dalsi objednavky. tzn. reklamace bez problemu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 6.171 (?), 29.5.2008 12:53

Zdravím, rovněž j sme od Starkla na společnou objednávku /3 kolegyně- 3 rostliny/ obdržely zbědované kustovnice, při přesazování bylo patrno, že byly pěstovány v maličkých kelímkách a zdají se téměř bez kořenů. Nevíte radu, čím přihnojit, aby dobře zakořenily?  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 198.126 (?), 29.5.2008 22:11

loni jsem si objednala od Krakonoše kustovnici, byly to pěkné sazenice, zimu přežily už jsou dvaktát takové a také jsem vysela semena goji také od krakonoše 100g za 80kč, vzešla jedna, padají hodně na plísně, ale vzchází hodně a snadno, má asi po půl roce 30cm, ale listy jsou tmavší a delší a podlouhé narozdíl od těch koupených sazenic.Nevím jestli to neni kustovnice cizí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
angrest - (4) - 21.8 (?), 1.6.2008 9:51

zdravím všechny, chtěla bych se s vámi podělit o dobrou zkušenost se zahradnictvím Krulichovi, které stačí napsat do vyhledávače a hned naskočí.objednala jsem si tam kustovnici asi za 80 kč, ale už hodně vzrostlou a i ostatní bylinky(levandule, mateřídoušky,...mi poslali už hodně odrostlé, takže se mi bez problémů hned chytly.Mohu jen doporučit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 104.120 (?), 1.6.2008 19:34

Ahojte,

nevím proč kupujete drahé chcípáky v zahradnictvích.

Kupte si ve zdravé výživě balíček za 60.- Kč a vypěstujte si jí sami, stačí vyplivat semínka co vám zůstanou v zubech do květináče. Klíčí opravdu skvěle a ochotně, vyklíčí většina semínek a rychle roste.

Jinak kustovnice cizí Lycium barbarum je velmi podobná, příbuzná rostlina, roste u nás zplaněle jako invazní. Je jedovatá, některé prameny uvádí že je jedovatá celá, tedy i plody, ale to jsem blíže nezkoumala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
angrest - (4) - 21.8 (?), 1.6.2008 20:29

taky zdravím, zajímalo by mne, jestli se dá koupit taky plody rakytníku, že bych to zkusila zasadit.zůstala mi jen jedna samičí rostlina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika