Klanopraška



host - 78.30 (?)
9.1.2018 15:18

Možná je to tím jihovýchodem. Mívala jsem ji v mrazové kotlině, v 500 m nad mořem, pouze jednu rostlinu, ale na severu a ještě schovanou za boudou na nářadí, pnula se po kmenu hrušně  - a úroda byla každý rok. Rašila až po jarních mrazech. Na nové zahradě je také na pletivu, na trochu víc osluněném místě - a neplodí vůbec. Což mi nevadí, protože krásně schovává nehezký výhled k sousedovi, a navíc z listů dělám čaj. Hanča

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Andy2211 - (6) - 95.92 (?), 3.5.2016 18:30, zobrazeno: 9545x

Zdravím a prosím o radu jak daleko od sebe sázet klanoprašku? a s jakou vzdáleností od plotu? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 58.240 (?), 6.5.2016 21:45

Vzhledem k tomu, že klanopraška je popínavá dřevina, sází se těsně k plotu po kterém se pak pne, ale počítejte s tím, že plot bude dokonale prorostlý. Vzdálenost jednotlivých rostlin je taky variabilní. Protože roční přírůstky jsou několikametrové, stačily by i 2 metry a více, ale může být i hustěji, stejně se bude zahušťovat podzemními výběžky. Záleží na tom, kolik metrů chcete této rostlině věnovat a co chcete sklízet. Dávno jsem přestal spoléhat na sklizeň plodů, protože často zmrznou květy při jarních mrazech v dubnu a květnu, jako opět letos, ale nezoufejte, z rašících výhonů lze dělat výborný likér a z listů čaj. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Andy2211 - (6) - 95.92 (?), 7.5.2016 2:49

Moc děkuji za Váš příspěvek... Dnes jsem zasadil těsně k plotu, ale v rozmezi cca 50cm... Je to málo? Dokud je to "čerstvé" mám přesadit s větším rozestupem? Děkuji...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 58.240 (?), 7.5.2016 23:10

Teď už to raději nechte a upravit to můžete na podzim, uvidíte, jek poroste a kolik máte místa. Ona nemá moc ráda přesazování, zvláště na jaře, hlavně pozor na sucho a vedro. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 95.92 (?), 12.5.2016 22:19

Mám ješzě dotaz, kraje listů začaly trochu hnědnout,, mám ji zasazenou na západní straně u plotu... nevíze co to může znamenat? Moc děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 58.240 (?), 15.5.2016 20:54

Nemohly letos namrznout? pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 158.92 (?), 9.1.2018 9:52

Mám Schisandru- Klanoprašku již asi 10 roků a je na pletivu směr jihovýchod. Krásně roste, ale ještě jsem se nijaké úrody nedočkal. Kde dělám asi chybu? Děkuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 9.1.2018 11:30

Nikde, kvete brzy a většinou zmrzne. Máme ji cca 15 let a měla pár plodů asi třikrát. Jen to zabírá místo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.17 (?), 9.1.2018 12:01

Dobrý den. Pokud máte někde poblíž místo, vysaďte ještě další rostlinu. Můj kamarád má u sebe vysazené 3 rostliny a mívá každý rok pěknou úrodu. Sám mám taky vysazené 3 rostlin asi dva metry od sebe, ale jsou ještě mladé. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.30 (?), 9.1.2018 15:18

Možná je to tím jihovýchodem. Mívala jsem ji v mrazové kotlině, v 500 m nad mořem, pouze jednu rostlinu, ale na severu a ještě schovanou za boudou na nářadí, pnula se po kmenu hrušně  - a úroda byla každý rok. Rašila až po jarních mrazech. Na nové zahradě je také na pletivu, na trochu víc osluněném místě - a neplodí vůbec. Což mi nevadí, protože krásně schovává nehezký výhled k sousedovi, a navíc z listů dělám čaj. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika