Jak pestovat petrzel, bazalku a pazitku?



host - 219.88 (?)
23.1.2009 18:20

určitě, vždyť vy ty lístečky otrháváte a používáte v kuchyni, nebo jí máte jen na okrasu?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host, 14.4.2003 7:56, zobrazeno: 29112x
Jakou hlinu pouzit pro pestovani teto zeleniny? Je mozne pouzit hlinu s raselinou s primesi pisku? Jak ji pestovat?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 29.5 (?), 22.5.2006 9:35
Krásný den.Koupila jsem již předpěstovanou bazalku s červeným listem,přesadila jsem ji do bylináčku(současně se saturejkou,meduňkou a koriandrem). Po prvotním povadnutí po přesazení udělala krásný keříček. Po 4 dnech celá povadla.Co je špatně,abych se toho příště vyvarovala?. Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 18.62 (?), 20.3.2007 18:11
Dobrý den.
Chtěl bych se zeptat jestli se bazalka zastřihuje? Protože já ji pěstuji v květináči a jak roste tak se naklání a ohýbíjí se k zemi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 219.88 (?), 23.1.2009 18:20

určitě, vždyť vy ty lístečky otrháváte a používáte v kuchyni, nebo jí máte jen na okrasu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.193 (?), 31.1.2009 21:52

bazalku pěstuji na záhonku, vysévám si ji sama do kelímků a přesazuji rostlnky vždy po dvou, až když nehrozí mrazíky, je celkem choulostivá, pokud ji vysadím dřív, tak ji pro jistotu přikrývám zpočátku porofolií, po celou dobu vegetace ji zaštipuji a suším, bazalka je pak velmi košatá a v podstatě asi z 10 rostlinek mám nasušenou bazalku na celý rok. Rostlinkám přidávám trochu rašeliny, má ráda vlhko. Pěstuje se celkem snadno. Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 76.122 (?), 1.2.2009 0:17

Jsou to nenáročné rostliny, se zemí si nemusíte dělat starosti, porostou skoro všude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 18.164 (?), 17.3.2009 11:07

já vzal nasušenou a zahlédl, že v ní jsou malá semínka. Vysel a už to rostlo.Bylo to zřejmě levnější než koupit semena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 17.3.2009 11:24

Bazalka je letnička, nejlépe je jí na horkém slunném místě, ale s mohutmým hnojením a zálivkou. Nejrychlejší je koupit v libovolném supermarketu předpěstovanou Bazalku - 2-3 kelímky a přesadit ji do velkého samozavlažovacího květináča (až na to bude počasí, teploty pod 10-12 st C bazalku zahubí), nebo do skleníku.

Petžel a pažitka vystačí s dobrou zeminou s příměsí kompostu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 17.3.2009 11:54

Pro petržel a šnitlík spíše hlinitou půdu, rašelina s pískem nic moc. Petržel má kořínek, potřebuje hlubší nádobu. Šnitlík je cibulovina, na podzim zatahuje a když chcete rychlit v zimě, musí napřed přemrznout. Z výsevu roste dobře, ale dlouho jsou to jen nitě. Lepší je koupit trs v marketu, nechat týden "vyčuchnout" a pak řezat. Po určité době začne vyhánět květy a pak už málo přirůstá, odpočívá. Doporučuju zkusit naťový celer, když se zjara vyseje, vydrží na zaskleném balkonu do příštího jara, pak vykvétá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika