Hnojíte bylinky?



host - 180.10 (?)
1.2.2012 19:25

Léčivé bylinky je lépe nehnojit neboť když více rostou jde to na úkor vůně a kvality. Také méně kvetou. Některé venkovní léčivky jako je např.vynikající ožanka kalamandra (nejlepší léčivka na žaludek) po přehnojení vymrznou. Pokud je půda úplně bez živin např.písčitá je možné slabě přihnojit kravěnci, nebo zálivkou z kopřiv a kostivalu. bylinář Vláďa 

vlada.vytasek@centrum.cz

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
ajinav82 - (5) - 76.178 (?), 1.2.2012 9:23, zobrazeno: 4141x

Dobrý den, díky bohu za tyto stránky . Pěstuji si rozmarýniu a levanduli na balkoně-východní strana. První rok, co jsem je koupila a přesadila mi obě krásně rostli.Druhým ropkem snad ani jedna z nich nepovyrostla ani o cm. Mám je v květináči. Přihnojujete je něčím nebo jen každoročně přesadíte do nového, čerstvého substrátu?
Mám teď ještě zasazená semínka petržele, tymi­ánu, majoránky a bazalky. Ze semínek mi vylezly takové dlouhé šlahouny a na konci pidi lístečky. Četla jsem, že se mají přesadit, jakmile jim vyroste druhá řada lístků, ale mě přijdou hrozně dlouhý a hubený a mám strach, že to nezvládnou až do té doby, co jim vyrostou druhé lístky.mám je přesadit už teď?
Díky Andrea

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.182 (?), 1.2.2012 16:12

Vysela jste je hodně brzy, chtělo to ještě tak aspoň měsíc počkat, až bude víc světla. Pokud jsou dlouhé a hubené, mají málo světla a moc teplo zárověň. Bylinky bych spíš přesadila, asi bych nehnojila. Já mám ty své jen venku na záhoně...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4503) - 38.136 (?), 1.2.2012 16:51

Tak tak, sejte až začátkem dubna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.10 (?), 1.2.2012 19:25

Léčivé bylinky je lépe nehnojit neboť když více rostou jde to na úkor vůně a kvality. Také méně kvetou. Některé venkovní léčivky jako je např.vynikající ožanka kalamandra (nejlepší léčivka na žaludek) po přehnojení vymrznou. Pokud je půda úplně bez živin např.písčitá je možné slabě přihnojit kravěnci, nebo zálivkou z kopřiv a kostivalu. bylinář Vláďa 

vlada.vytasek@centrum.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 201.137 (?), 29.4.2012 11:46

Semínka jsem já vysadila až v březnu, a když jsou u okna, tak tenké stonky nevyrostou. Tenké stonky vyrostou když mají málo světla, taky jsem to takhle párkrát měla, ale rostlinky jsem vyhodila ven, chudery se úplně zastavily a některé povadly, ale většina se držela, a teď už jim rostou i jiné než děložní lístky... takže jsou asi v pohodě. JInak hnojím hnojivem na bylinky... myslíte si, že je to reklamní trik?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika