Co je to za bylinku?



Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 152.25 (?)
29.3.2016 9:55

Asi vám nezbyde nic jiného, než počkat, až to poporoste a pak poznat podle vůně, všechno je to dost odlišné. Případně vzít kousek do obchodu a čichem srovnávat, jak voní to vaše a to v obchodě. Petržel i libeček mívají, koriandr občas taky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 152.25 (?), 29.3.2016 9:55

Asi vám nezbyde nic jiného, než počkat, až to poporoste a pak poznat podle vůně, všechno je to dost odlišné. Případně vzít kousek do obchodu a čichem srovnávat, jak voní to vaše a to v obchodě. Petržel i libeček mívají, koriandr občas taky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.228 (?), 29.3.2016 15:50

To jsem chtěla právě panu botanikoviwink napsat: můj koriandr určitě není tak vykrajovaný, jako mají lístky tady toho ruského na fotce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 119.79 (?), 29.3.2016 16:47

Já se s Vámi přece nehádám. Poslala jste nám fotku, možno vycházet z jediného listu na té fotce. Z ostatních listů vycházet pořádně nelze. Vy nám můžete pomoct tím, že tu rostlinu znovu vyfotíte, vzorem Vám může být ten ruský web. Dobré též vyfotit listy po rubu a též stonek.

Co se týče obecně, ale to už jsem tady napsal. Každý zahradní druh rostlin má řadu odrůd, listy jsou pak vykrajovány různě, různých tvarů.

Jak vidíte, vůbec není jednoduché určit něco z amatérské fotky na internetové diskuzi, proto co nejvíc detailů, kvalitní nasvícení, nerozhýbat obrázek, dobře zaostřovat, jestli máte na foťáku funkci "detail" tak rozhodně použít. I tak je to někdy těžký úkol, jak vidíme. Omyl není vyloučen. Kdo měl pravdu poznáme až z rostliny něco vyroste, pokud to dřív nesníte:)

Tady vlastně o nic nejde, jestli sníte petržel, celer anebo koriandr. Není to nakonec nějaký celer? Sazenice vypadají podobně a zřetelný list je na Vaší fotce prakticky jen jeden.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika