Čechřice vonná



host - 96.229 (?) 
15.6.2009 14:21, zobrazeno: 6911x

Máte někdo zkušenost s čechřicí vonnou? K čemu se používá?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 180.2 (?), 12.8.2009 22:30

čechřici vonnou pěstuji 9 let. Je vinikající na čaj do směsí na nachlazení, kde ulehčuje odkašlávání, svou nasládlou chutí s vůní anýzu vylepšuje chut všem čajovým směsím, které nejsou příliš aromatické. Užívá se nat kterou je nejlépe sklízet na jaře v době kvetení., přes léto je nat napadána molicí vlaštovičníkovou a není kvalitní.  bylinář a pěstitel léčivých rostlins Vladimír Vytásek z Litovle u Olomouce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Pbar - (1) - 97.97 (?), 4.4.2010 0:43

Pane Vytásek, zabývám se pěstováním bylin už dost dlouho, ale u některých jakobych házel hrách na stěnu.Nevim proč ale např.čechřici se mi ze semena nedaří vypěstovat ani náhodou.Někde se píše zaset na podzim, na obalech jsou informace jiné.Stejně je to např. u dang šenu nebo sadce konopáče nebo.Nevím si rady.Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.2 (?), 4.4.2010 7:28

Zdravím Pavle semena čechřice, aby klíčila musí vymrznout. Další problém v klíčivosti je ten že semena po delším skladování ztrácí klíčivost úplně. Např.koniklec, prha arnika se musí vyset do 14 dnů atd. Také mi mnoho semen, která jsem měnil s botanickými zahradami nevyklíčila. Proto se snažím spíš vyměňovat sazenice léčivých rostlin. Vláďa, vlada.vytasek@centrum.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 180.2 (?), 5.4.2010 19:32

Včera jsem se díval na zahrádku kolik ze 100 druhů léčivek přežilo zimu a spatřil jsem jak vylézají mladé sazenice čechřice, takže Pavle když přijedete do Litovle tak určitě neodjedete s práznou   bylinář Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika