Výběr masa na steak



Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 166.3 (?)
18.5.2012 20:22

dneska jsem si byl vyzvednout Rib Eye steak, byl před pár dny na jednom slevovém portálu za super cenu, samozřejmě Jižní Amerika

přikládám fotky, maso ve vakuu, něco přes 700 gramů; udělal jsem z toho jen DVA vysoké steaky, po minutě a půl z každé strany a pak v troubě na 200 stupňů na 8-10 minut

neskutečná dobrota... fakt nářez... absolutně křehké maso i takhle vysoký steak!!! samozřejmě medium yes

v původním stavu
v původním stavu
jen osušeno utěrkou a nařezáno
jen osušeno utěrkou a nařezáno
na pánvi
na pánvi
výsledek v řezu
výsledek v řezu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 58.92 (?), 16.5.2012 20:02, zobrazeno: 23364x

dovolím si sem dát odkaz na jeden zásadní díl Černých ovcí, je to o kvalitě masa na steaky v českých obchodech...

pochopíte tu tragédii... uvidíte jak si z nás v obchodech dělají tak akorát srandu...

když už maso na steak, tak jedině vyzrálé a tím pádem dovoz, tj. Makro event. přes léto nějaká řeznictví kde se na to specializují

v Čechách se býček zabije a za 5 dní ho máte v obchodě! v Jižní Americe se býček zabije a pak min. 3-4 týdny ZRAJE cestou do Evropy při specifických podmínkách

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 160.145 (?), 16.5.2012 20:09

Na to je dobré mít známého řezníka (ale není to nutné). Stačí si někde v masně objednat čerstvý roštěnec (nejlíp celý) a poprosit řezníka, jestli by ho mohl nechat viset v chladírně alespoň 10 dní, pokud možno o něco déle, ale už za 10 dní je to poznat... a je to...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 169.89 (?), 16.5.2012 20:12

Promiňte mi upřímnost, ale o jakou tragédii jde? Co si koupíte, je vaše věc, pokud chodí hospodyňky nakupovat k Zemanovi do Penny- tak s prominutím ať jedí v rodině šunt, hlavně že je to levné a je toho hodně.. Vždyť je každého svobodná volba, co koupí. A kdo na to nemá? Dělá bramboráky na pánvi.. Taky nejezdím v Maybychu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 58.92 (?), 16.5.2012 21:37

tragédie je v tom, že to nevyzrálé tuhé maso se v těch obchodech často jmenuje MASO NA STEAK wink

i u toho Zemana stojí roštěná kolem 300 korun a prodají vám ji jako supr maso na minutku... přitom je to lež...

ad chladírny u řezníka: dneska v 90% řezník nemá šanci vidět maso jako dřív a nedejbože ho bourat! byla na to anketa v novinách, do 9 z 10 řeznictví se vozí maso nabourané a zavakuované, je to české hovězí jež se bourá a vakuuje v POLSKU a sem pak vozí na krámy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 160.145 (?), 16.5.2012 22:44

No je fakt, že pocházím z řeznické rodiny a o známého řezníka nemám nouzi. Ještě je hodně řezníků, kteří si porážejí dobytek sami... ale v čechách jich už moc není, lepší je to na moravě...

Velice slušné maso je skutečně v Makru, ale každý si nemůže dovolit dát za maso 600 Kč za kg... myslím slušné maso na vynikající steak... To, co je v supermarketech, není na steaky... Nejvíc mi nazvedává žluč naložené maso v kořeních a různých oranžových srač... ách... To je děs a není to k jídlu..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 58.92 (?), 16.5.2012 22:56

v Makru je skoro pokaždý v akci nějaký druh roštěný z J. A., to pak stojí kolem 420-430 korun, to je solidní cena

samozřejmě mít řezníka je supr, ale musí mít taky kontakt na mladé býčky a pak to maso skutečně nechat vyvěsit a vyzrát několik týdnů

jednou mi v řeznictví na dotaz ohledně vyzrálého masa řekli: no, jestli chcete, tak si to maso teď kupte a já vám ho tady nechám týden schované laugh "řezník" ani netušil co to nějaké zrání masa je...

Zrání masa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 17.5.2012 20:42

Je vidět, že jsi Honzo na stejné notě jako já. Nic se nevyrovná šťavnatému steaku z roštěnce a vyzráleho masa jihoamerického plemene. Já taky nakupuji maso na steaky v Makru a případně mě nezklamal Interspar (tam mají Irský skot). Bohužel náš český řezník opravdu nemá zájem maso stařit. Zbytečné ztráty a riziko zvrhnutí masa, případně nevhodné podmínky (vždyť maso by mělo viset na háku při teplotě okolo 2°C minimálně 4 týdny) jsou důvody, proč si řezníci s masem nehrají... Krásný článek o hovězích steacích a hovězích plemenech vyšel zhruba před měsícem v příloze Hospodářských novin, kde byl popsán i přístup českého řezníka k masu (bohužel...).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 103.192 (?), 17.5.2012 21:03

našel jsem v HN tuhle zajímavou a pravdivou citaci:

Staření jsme si zakázali

Poslední tip je pro ty, kdo mají rádi šťavnaté steaky. Ani s tím nejlepším hovězím z českého řeznictví se nedá jen tak udělat to, co každý z nás už někdy viděl v americkém filmu. Ukrojit z něj na několik prstů tlustý, rychle ho ogrilovat a rovnou šoupnout na talíř. Aby takový steak byl vůbec poživatelný, muselo by maso projít speciálním postupem, takzvaným stařením: "To je věc, kterou jsme sami sobě v Česku zakázali." Vpodstatě se jedná o maso řádně odleželé. Při teplotě jeden až dva stupně odpočívá až 72 dní. "Za tu dobu se z masa dostane štávička, kvůli které je tvrdé. Také se v něm lehce rozloží dlouhá vlákna masa."

Takže až konečně začne sezona grilování, zkuste na rošt hodit vedle krkovičky a kuřete i kousek hovězího. Samozřejmě stařeného, což v praxi znamená maso dovezené nejčastěji z Brazílie, Uruguaye, Argentiny, USA nebo z Irska. "Bude to stát za to," doporučuje Václav Frič.

yesyesyes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 166.3 (?), 18.5.2012 20:22

dneska jsem si byl vyzvednout Rib Eye steak, byl před pár dny na jednom slevovém portálu za super cenu, samozřejmě Jižní Amerika

přikládám fotky, maso ve vakuu, něco přes 700 gramů; udělal jsem z toho jen DVA vysoké steaky, po minutě a půl z každé strany a pak v troubě na 200 stupňů na 8-10 minut

neskutečná dobrota... fakt nářez... absolutně křehké maso i takhle vysoký steak!!! samozřejmě medium yes

v původním stavu
v původním stavu
jen osušeno utěrkou a nařezáno
jen osušeno utěrkou a nařezáno
na pánvi
na pánvi
výsledek v řezu
výsledek v řezu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika