Uzený kapr



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?)
8.5.2014 8:59

To s tím ponořením do horké a studené vody zní zajímavě, možná vyzkouším. Praktičtější, než celé půlky mi přijde udit jednotlivé porce. U lehčích kousků je takly menší riziko, že spadnou z háku, tak se nemusejí ovazovat. Teplota a doba uzení se mi zdají dost vysoké. Obvykle nejdu nad 70 st a 3 hodiny.  Dub je v pohodě, nepatřím mezi odpoůrce co křičí, že dub je kyselý, hořky a přitom s ním nikdy neudili.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 23.11.2009 22:40

Ten recept se mi líbí a určitě ho vyzkouším. Jenom mi tam chybí něco kyselého, jsem zvyklý všechny, i sladkovodní ryby zakapat citronem či octem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.111 (?), 24.11.2009 21:44

Zdravím,

zakapat citronem je samozřejmé při jakékoli kuchyňské úpravě - to také samozřejmě dělám, ale na uzení určitě ne - ale fantazii se meze nekladou;-) Doporučuji tento recept vyzkoušet bez citronu abyste měl možnost srovnání;-)

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.125 (?), 15.7.2012 6:01

Ryba se před kuch. úpravou(smažení, pečení) zakapává kvůli pevnosti masa. Pro chuť bych ho tam určitě nedával.Do uzení už vůbec ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.190 (?), 6.5.2014 7:12

Jak tolik uzených kaprů uchováváte?  J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 81.81 (?), 7.12.2009 15:33

O víkendu jsem vyudil kapra naloženého vláku podle pana Martina.

já půlky kapra naložím na 48 hodin do spešl láku (2l vody, 6 lžic soli, pár stroužků českého česneku - rozdrtit, bobkový list - 10ks, nové koření, pepř, na kostičky jeden celer a pastiňák). Vše povařit, vychladnout a kapry do toho na dva dny

Výsledek byl vcelku dobrý. Vyuzenému kapru bych vytknul jen dvě věci:
1. Byl příliš slaný. Možná jedna ryba byla na tolik láku malá (2kg před vykucháním)
2. Měl dost pichlavých kostí.Nakládám-li do láku s octem, malé kůstky poněkud změknou. 
Ale jinak jsme si vcelku pochutnali

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.115 (?), 6.5.2014 8:49

2kg před vykucháním crying to je násadový miminko. takový se ani neberou na jídlo natož na vyuzení. Udit se vyplatí od 60cm nahoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 17.195 (?), 15.5.2012 9:40

Dobrý den. Nevím jestli je postup, který používám ten "jak co nejlépe vyudit rybu". ale já používám tento postup. Kapra naporcuji na podkovy široké cca 5-6cm, naložim do slaného roztoku(10 dkg soli na 1l vody) na 12 hodin v chladu. Po této době podkovy opláchnu studenou vodou a udím položené na roštech ve vodní udírně do nádoby s vodou naliji asi 1.25 l čisté vody. Udím 3 až 4 hod. Topím švestkovým dřevem. Stejného výsledku lze dosáhnout i s menším množstvím soli (5-6 dkg na 1 l vody), ale naložit v chladu na 24 hodin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 57.45 (?), 4.5.2014 20:17

úplně jednoduše - udím celé půlky kapra(pro jistotu ho vyvážu potravinářským špagátem aby se nerozpadl a lépe ho tak zavěsím do udírny - maj ho v každý švadlence),rybu den předem nasolím co to jde a zabalím na noc do potravinové folie.Před vložením do udírny ponořím rybu na cca 30 vteřin do vařicí vody a hned potom do hrnce se studenou vodou, zase jenom na pár vteřin.to způsobí, že se ryba zatáhne a je po uzení hodně šťavnatá, udím cca 4 hodiny na 85-90 stupňů, používám dub bez kůry

PS: málokdy na mě zbyde

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 8.5.2014 8:59

To s tím ponořením do horké a studené vody zní zajímavě, možná vyzkouším. Praktičtější, než celé půlky mi přijde udit jednotlivé porce. U lehčích kousků je takly menší riziko, že spadnou z háku, tak se nemusejí ovazovat. Teplota a doba uzení se mi zdají dost vysoké. Obvykle nejdu nad 70 st a 3 hodiny.  Dub je v pohodě, nepatřím mezi odpoůrce co křičí, že dub je kyselý, hořky a přitom s ním nikdy neudili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 224.60 (?), 11.5.2014 21:57

Je nastudeno udeny kapor bezpecna potravina bez dalsej tepelnej upravy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika