Uzeni bucek



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?) 
29.11.2016 22:28

Nemyslím si. Celý život nasoluji maso stejně. Váha masa+ 2% soli,  pak zalít lákem: váha vody + taky 2% soli.  Když nakládám na delší dobu, vodu převařuji, pokud jen na 1-2 dny nastříknuté maso, pak nepřevařuji. Lák se nezvrhne. Někdy se stalo, že se začal mírně kalit (když se oteplilo nebo maso nebylo čerstvé), tak jsem ho vylil, maso omyl a nahradil lák čistým. Při doporučených koncentracích mi totiž maso přišlo příliš slané.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 9.135 (?), 30.11.2016 18:31

Nastříknuté maso je v láku? Nastřikuje se taky 2%?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.8 (?), 1.12.2016 8:54

Nastříknuté maso není nutné zalévat lákem.Já nastřikuji 24% solným roztokem.Na kilo masa 1dcl roztoku.Nastříknu, dám do nádoby, zatížím.V lednici je maso 1-2dny při teplotě 3-5C.Vyndám, rozvlažím v teplé vodě 80C,45min.nechám okapat, osuším a vkládám do dobře vysušené a vyhřáté udírny.rpstylle@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.135 (?), 1.12.2016 9:06

Pánové, odpusťte, ale 20% a 2% je sakra rozdíl. Neujednotili byste se na nějakým kompromisu? Nebo nepoužívejme procenta a pišme gramy/litr. Přece jen procenta občas matou, jakkoliv vás nepodceňuju. Rýpám se v tom, protože to chci někdy koncem zimy nástřikem zkusit, ještě jsem to nedělal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.8 (?), 1.12.2016 11:10

24% solný roztok je 240g soli na litr vody.1 dcl tohoto roztoku na kilový kus masa.Každé 2-3cm maso napíchnout.rpstylle@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.31 (?), 1.12.2016 14:36

nastrekovacia suprava na maso 2ihly 100ml, cena 16.20eur, uz by malen zaujimalo ci niekto porovnal doma klasicke nasolenie krkovice a nasolenie striekačkou ci je vo finalnom produkte podstatny rozdiel ak nie nasolenie striekackou setri cas a riziko zasmradnutia len ma zaujima struktura a farba a chut masa pri takomto nasoleni udime klasicky akoby bola nasolena krkovica povedzme 21 dni v slanom naleve, viktor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.8 (?), 1.12.2016 16:02

Maso nastřikuji marinovací jehlou, má dva velké otvory.

Nastřikuji kuře, vepřová kolena, bůček,krkovici.Nastřikuji i maso na domácí šunku z jednoho kusu masa.Není uzená, dělaná v šukovaru.Dříve jsem maso dával do láku na 6-8 týdnů podle velikosti a druhu masa.Pak jsem začal maso nastřikovat a již nedělám maso jinak.Maso nezabere na tak dlouhou dobu místo v lednici (1-2 dny),na tak krátkou dobu se nemusí solný roztok převařovat.Na chuti a barvě nevidím větší rozdíl.rpstylle@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.31 (?), 1.12.2016 17:02

Co je lepsie, prva ci druha varianta? viktor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.8 (?), 2.12.2016 8:55

Mám první variantu.Je to pevnější materiál, jehla a píst je šroubovací a lépe se drží mezi prsty.rpstylle@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 236.1 (?), 2.12.2016 10:04

Já mám variantu druhou, protože ji mám už skoro 20 let - je to obyčejná lékařská Janettova stříkačka s punkční jehlou. V té době se ještě nastřikovací soupravy neprodávaly. Předpokládám, že varianta přímo určená na maso bude lepší, ale mně ta žanetka zatím stačí.
Pro pána, který nemá jasno v procentech - lák, kterým se zalévá maso má 10x nižší koncentraci, než ten, kterým se nastřikuje.
   Když srovnám obě masa, tak jistý rozdíl tam je. Při měsíčním naložení v láku je maso měkší a zcela pravidelně probarvené. U nástřiku nelze zaručit rovnoměrné prosolení, proto se hodí (i když nutné to není) nechat nastříknuté maso 2-3 dny odstát, aby se sůl rozprostřela rovnoměrně. V zimě proto nakládám, v létě - nemám tak chladnou místnost, kde by mohlo maso tak dlouho ležet - nastřikuju. Nastřikování bůčků je problém, prfotože do tuhého tuku jde lák blbě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika