udírna



Falet - (2) - 69.78 (?)
1.7.2012 21:42

Dobrý den. Prosím o radu. Chtěl bych si postavit zděnou udírnu, ale mám jeden problém. Na betonovém základu by měla být nějaká hydroizolační folie (IPA) aby cihly nenatáhli vlhkost. Mám ale strach aby z této folie neunikali nějaké škodlivé látky do masa. Mohl by mi prosím někdo poradit jak se to má správně udělat aby bylo všechno v pořádku nebo doporučit nějakou jinou hydroizolaci? Děkuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13   
                     
m@rten - (40) - 140.21 (?), 8.2.2012 17:21
Pánové děkuji moc za pochvalu! Až se tady celý červenám :). Zdroj kouře-nechal sem si svařit takové malé topeniště, dám tam polena o délce cca 33cm a kouře není potřeba moc. Jen sem ještě zateplil kouřovod skelnou vatou. Udírnu vždy vytáhnu když udím, jinak je schovaná a čeká.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 82.234 (?), 8.5.2012 1:06

Moc pekná udiareň nemáte nejaký podrobnejší návod ako je robená a ako v nej topíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 226.182 (?), 8.5.2012 9:54

Zdravím všechny udiče a posílám také foto své udírny.Ještě terénní úpravy.Uzení zdar, rpstylle@seznam.cz


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 226.182 (?), 8.5.2012 15:21

Udírna je ze smrkových prken, dvoupláštˇová a je tepelně izolovaná.Komínek má ze zadní strany ve štítu se šupákem na regulaci.Kouřovod je z kameninové roury také izolován proti ochlazování.Topeniště ze šamotu s vrátky s růžicí pro lepší regulaci teploty.Zatím jsem dělal jen klobásky a byli výborné.Mohu poslat více fotek na Váš E-mail.S pozdravem, rpstylle@seznam.cz


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.220 (?), 21.5.2012 20:54

I já zdravím všechny udiče, taky bych se chtěl pochlubit svojí udírničkou, dostavěl jsem jí před měsícem a to je první "cvičné" zapálení zatím bez masa.Zdraví Jarda


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jirka_Kovi - (5) - 165.212 (?), 25.5.2012 23:29

Jeden rychlý dotaz: spodek uzáku je z bílých cihel a vršek z dřena (dva pláště: vnitřní palubky 12,5mm a vnější desky 23mm mezi nimi mezera cca 4-6cm). Mohu natřít vnější dřevěnou část lazurou na dřevo Luxol (pouze venkovní část vnějšího pláště)???

A druhý dotaz: na jednom z obrázků jsem viděl na dvířkách jakousi "izolaci" - vypadala jako nalepený pásek. Co to je? 

Díky Jirka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 226.182 (?), 27.5.2012 8:09

Nevím na kterou udírnu reagujete.Já mám udírnu natřenou použitým olejem z fritˇáku.Lazura by neměla vadit.Uzení zdar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Falet - (2) - 69.78 (?), 1.7.2012 21:42

Dobrý den. Prosím o radu. Chtěl bych si postavit zděnou udírnu, ale mám jeden problém. Na betonovém základu by měla být nějaká hydroizolační folie (IPA) aby cihly nenatáhli vlhkost. Mám ale strach aby z této folie neunikali nějaké škodlivé látky do masa. Mohl by mi prosím někdo poradit jak se to má správně udělat aby bylo všechno v pořádku nebo doporučit nějakou jinou hydroizolaci? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 226.182 (?), 2.7.2012 17:12

Zdravím, já mám udělanou desku z betonu, po krajích je lepenka na které je vyzděný sokl.Uvnitř soklu je komínek z cihel kterým vchází do uzáku teplý kouř.Mezi komínkem a boky soklu je ještě jedna vrstva betonu cca.15cm aby nebyla lepenka cítit.Jinak uzák mám ze dřeva, lépe se vyhřeje.Radek.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.230 (?), 19.7.2012 11:05

Zdravím, nikde se nemohu dočíst nic o roštech v topeništi... Jsou nutné? Viděl jsem, že je sposta lidí nemá...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika