Stavba udírny (skříně) a příslušenství



host - 93.92 (?)
11.2.2020 19:26

Fakticky moc pěknéyes

Do 3000,- bych se asi nevešel, že ne?

A opravdu nevím, kde bych to mohl vystavět. Ale je to opravdu povedené!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 93.92 (?), 2.2.2020 22:09, zobrazeno: 5933x

Zdravím, chtěl bych požádat o nějaké rady ohledně stavby udírenské almary.

Mám udělanou kostru ze smrkových hranolů cca 190cm vysokou, hotovou mám i zadní stranu a bočnice. zadní str. tedy šířka udírny je 90cm. Bočnice, tedy hloubka 70cm. Na vrchu jsem si nechal 2,5cm trčet sloupky (jako čepy), na které budu nasazovat střechu. Tady bych se chtěl zeptat, mám udělat rovnou, nebo mírně zkosenou, nebo ještě nějaký jiný tvar? Nebo je to jedno?

A jak je to s komínem, jak široký, jak vysoký, klapku ano, či ne? Nestačilo by místo klapky jen více, či méně komín zakrývat nějakou deskou?

Také bych se chtěl zeptat na dno udírny, Stačí prostě stlouct z prken dno a udělat do něj díru na kouřovod, nebo jsou tam nutné taky nějaké "vymyšlenosti". Někde jsem četl, že by se na dno měl sypat písek, kvůli odkapávajícímu tuku.

A poslední dotaz se týká teploměru. Jaký použít a kam ho vlastně instalovat, abych se mohl na to měření spolehnout? A aby mi v udírně nepřekážel ten trn.

Díky všem

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 93.92 (?), 2.2.2020 22:12

Ještě jsem zapomněl dodat výšku skříně. Bude 120cm vysoká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Radek.P - (36) - 183.41 (?), 3.2.2020 10:14

Zdravím, já osobně bych udělal střechu sedlovou.Ve štítu v nejvyšším místě udělat otvor s takovým šupákem.Když budete mít komín směrem vzhůru, tak vám bude kondenzát kapat na maso.

Dno mám betonovou desku na které je ze 4ks příčkovek vyzděný sokl a je obložený obkladem.Uprostřed desky je vyveden kouřovod.Na soklu stojí dřevěný uzák.

Teploměr mám uprostřed udícího prostoru.

Více fotek ze stavby mohu poslat na váš e-mail.

rpstylle@seznam.cz


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 93.92 (?), 3.2.2020 21:09

Kéž bych mohl postavit bytelnou stacionární udírnu, ale bohužel by byla asi přes půl zahrady. Proto jsem musel zvolit rozebíratelnou a dogarážeukliditelnou variantu. Takže almara na nožkác a proto se ptám na dno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 93.92 (?), 3.2.2020 21:11

A za fotky budu vděčný, káždá inspirace je velmi vítaná a vzhledem k Vaší aktivitě zde na uzenářském fóru, zřejmě dobře víte, o čem mluvíte (píšete).

kr65@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 47.2 (?), 10.2.2020 13:50

Já bych připojil jako inspiraci právě tu pevnou udírnu, stavěl jsem ji loni a určitě není přes půl zahrady wink. Už jsem v ní několikrát čoudil (naposledy minulou sobotu) a zatím jsem z ní vyloženě nadšený. Tak snad tím někoho zbavím obavy ze stavby svépomocí.

Jiří


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 47.2 (?), 10.2.2020 13:51

A ještě jak to vypadá uvnitř wink


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 93.92 (?), 11.2.2020 19:26

Fakticky moc pěknéyes

Do 3000,- bych se asi nevešel, že ne?

A opravdu nevím, kde bych to mohl vystavět. Ale je to opravdu povedené!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 47.2 (?), 12.2.2020 8:34

No, ty tři tisíce stála jenom ta mramorová deska laugh. V tomto případě se na peníze moc nedalo dívat, mimo funkční to má plnit roli aspoň trochu estetickou. Moje první a nadlouho asi poslední stavba takového druhu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika