Množství dřeva na jednu várku?



Radek.P - (36) - 183.41 (?)
1.2.2020 15:22

Zdravím, ty odřezky jsou jen nějaká slabá prkénka?Pokud ano tak budou hořet jak papír a bude docela složité uhlídat teplotu v uzáku.

Kouřovod by nějaký spád mít měl.Čím méně pravých uhlů na kouřovodu, tím lépe.Já mám kouřovod dlouhý 1500mm s vnitřní šířkou kameninové roury 125mm s jedním kolenem a spádem 7cm.Komín u uzáku je pro odvod kouře.V uzáku by se neměl válet, ale plynule odcházet pryč.Udírna nemá mít dokonalé spalování jako kotel. rpstylle@seznam.cz

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 93.92 (?), 31.1.2020 8:21, zobrazeno: 2840x

Zdravím, mohl by mi, prosím, někdo poradit, kolik dřeva je zapotřebí na jedno, asi 8-hodinové uzení? Díky

P.S. - Běžná velikost topeniště - 40×30×30, almara asi 80×80×130, roura 125mm - 2m dlouhá, uzení 60-80°C

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Radek.P - (36) - 183.41 (?), 31.1.2020 12:32

Zdravím, to se nedá tak jednoduše říci.Záleží z jakého materiálu je udírna (dřevěná, zděná).Udírna se musí před vložením masa rozehřát a vysušit.U dřevěné je to o hodně dříve jak u zděné.Zděná po roztopení a rozehřátí lépe drží teplotu.Se zděnou nemám zkušenost.Mám uzák dřevěný.Roztápím ho 1-1,5hod.podle počasí suchým měkkým dřevem.Spálím cca 1/2 až 3/4 přepravky od zeleniny.Na roztopení uzáku je buku škoda.Na uzení používám suchý buk, kterého spálím cca stejné množství.Udím 10-12hod.Každá udírna je jiná.Je to třeba vyzkoušet.rpstylle@seznam.cz 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 93.92 (?), 31.1.2020 17:37

Díky, každá informace dobrá. Udírna je dřevěná. Kostra ze smrk. hranolů a stěny z 20mm palubek (smrkových). Udit budu na javoru. Jako houslař mám přístup k perfektním, suchým odřezkům.

Ještě bych se chtěl zeptat, je opravdu tak kriticky důležité mít sklon u toho potrubí? Nedalo by se to třeba dohonit dobrým tahem komína? Nevím totiž, jak to vyřešit. Vše je koncipováno na pravé úhly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Radek.P - (36) - 183.41 (?), 1.2.2020 15:22

Zdravím, ty odřezky jsou jen nějaká slabá prkénka?Pokud ano tak budou hořet jak papír a bude docela složité uhlídat teplotu v uzáku.

Kouřovod by nějaký spád mít měl.Čím méně pravých uhlů na kouřovodu, tím lépe.Já mám kouřovod dlouhý 1500mm s vnitřní šířkou kameninové roury 125mm s jedním kolenem a spádem 7cm.Komín u uzáku je pro odvod kouře.V uzáku by se neměl válet, ale plynule odcházet pryč.Udírna nemá mít dokonalé spalování jako kotel. rpstylle@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 93.92 (?), 2.2.2020 8:03

No, jsou tam i slabší prkýnka, ale i odpad z frézování větších kusů, jsou to takový briketky. Kromě toho budu mít i nějaký ovocný špalky.

Co se týče vedení kouře, tak to bude docela výzva, topeniště má vývod rovně, k tomu dvě 1m roury a 90° koleno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika