Gril Weber



Stránky: 1,  2,  3   
host - 160.85 (?) 
6.4.2011 17:20, zobrazeno: 27862x
Chtela bych poradit s vyberem grilu weber, bud na drevene uhli nebo plynovy, vic se priklanim k plynovemu, ale mam docela strach z plynu.Jaky typ by vyhovoval pro 5 osob.Je u grilu nejaka vydlice na grilovani kurat, nebo se kure griluje na rostu.Budu rada za kazdou radu a zkusenost, vsem dekuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 218.1 (?), 19.5.2011 21:40

švagr má již několik let gril weber na dřevěné uhlí a tak sme se rozhodli s rodinou si ho také pořídit a musím říct, že jsme s ním velmi spokojeni. Máme gril weber one touch premium průměr 47, dá se na něm ogrilovat celé kuře položené na roštu, ale nejlepší je rozkrájet ho na menší části a naložit jako maso. Když se u švagra sejde celá rodina je nás 8 dospělích osob... a není problém všechny nasytit :-) samozřejmě nemá hned jeden člověk horu jídla ale postupně. Já bych osobně ani do plynového nešla, sice to není zdravé, ale masíčko na grilu topeném dřevěným uhlím je mňamka :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 218.1 (?), 19.5.2011 21:44

na grilu weber one touch premium se dají ogrilovat dvě kuřata naráz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 4.48 (?), 19.5.2011 22:34

pokud jednou zkusíte plynový tak jiný už nikdy nechcete... věřte mi, kdo nezkusil tak nedocení...

probíral jsem to tady před rokem, pročtěte si to, je to tam popsáno dost detailně - Přechod z klasického grilu Weber na plynový?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 221.2 (?), 29.5.2011 9:35

Ja mam na chalupe gril na drevene uhli a doma plynovy Weber Q 300. Ten plynovy je super, jedna z nejlepsich investic do baraku! Hlavne je skvela ta pohotovost. Mam ho celorocne venku a kdyz me popadne chut, jenom vyjdu ven, otocim knoflikem a griluju. Plynu neni treba se bat. I kdyz priznavam, ze to drevene uhli ma neco do sebe, ale ta pohotovost plynu je pro me dulezita.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 160.145 (?), 21.8.2011 19:33

Dobrý den,

prosím o radu. Rozhodli jsme se s manželem, že si pořídíme zahradní gril weber na dřevěné uhlí.

Několik našich známých, kteří mají zahradní gril (ale nemaji Weber) nám radí, abychom si pořídili takový gril, který má grilovací plochu z litiny- údajně se lépe udržuje. V nabídce grilů Weber je i litinová deska-ale jen středová, nikoliv po celé ploše- ostatní plocha dle obrázků vypadá jako z drátu, který vypadá jako pochromovaný nebo z nerezu a připomíná mi materiál na starých levných grilech, které se prodávaly před 20 lety a z vlastní zkušenosti vím, že vydrhnout po grilování tuto mřížku byl nadlidský výkon. Prosím tedy majitele grilů Weber o jejich zkušenosti s údržbou grilovací mřížky, která není z litiny. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 255.21 (?), 30.5.2012 9:20

Ja si plánujem zakúpiť gril WEBER 47 cm. Má tiež túto "nešťastnú mriežku" o ktorú ani ja nemám záujem, ale zistil som, že namiesto nej sa dá dokúpiť v rámci originál Weber príslušenstva aj celoliatinový rošt na tento gril (napr. na tento 47 cm gril - liatinový grilovací rošt 3-dielny, kód CIG/3griller. A u vás v ČR sa určite tiež dá kúpiť. Aj na iné veľkosti. Je potrebné si vždy preštudovať na príslušných www. stránkach aj sekciu príslušenstvo, kde je veľa dobrých doplnkov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 86.111 (?), 5.6.2012 8:49

K údržbě grilovací mřížky používám dvě metody, někdy je i kombinuji, ale někteří lidé to asi nebudou považovat za metody, které by chtěli použít.

První metoda je ta, že po grilovaní položím vychladlou zamaštěnou začouzenou mřížku vedle grilu, obvykle přiběhnou naše psiny a poperou se o to, která z nich bude mít možnost jazykem vydrhnout mřížku a musím říct, že to dokážou tak, jak bych to já nikdy žádným kartáčem nedokázal.

A druhá metoda je ta, že když příště griluji tak v grilu udělám při zatápění velký oheň ze dřeva, položím mřížku na gril a těmi plameny a žárem dojde k vypálení mřížky a na ní případných bacilů, které tam mohly zbýt po psinách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
JaraX - (1) - 62.77 (?), 2.4.2012 12:58

s tím že je plynový gril nejlepší nemohu souhlasit, jsem tak trochu magor do grilování. Griloval jsem začal na plynovem noname grilu s plaminkama nahoře, tzn že nikdy nekape tuk na ohen, pokrmy dobré. časem jsem k němu pořidil obyčejny gril na kolečkach na dřevěné uhlí asi za tisícovku, spíš na takovém grilu kdy topím jen uhlím nemá absolutně chybu a nedá se srovnávat s plynem. Další muj gril byl takový ten malý komínek asi za 300kč, dobrý ale tak pro jednoho, pak jsem si pořidil takovou tu udírničku 3v1 s vodním grilem, griloval jsem bez vody. V tom zařízení už si muže člověk vyhrát. Další gril byl Campingaz plynový s lavovými kameny a poslední mam ted Weber, nějaky kolem 6000kč na dřevěné uhlí a ten je opravdu super, v ničem jiném negriluji, naučil jsem se grilovat nepřímo, na pulku grilu dám celé kuře, v druhé pulce mam brikety, za 3 hodiny příjdu a jím :) 

Jinak je to na vás, pokud vás baví do grilu štárat, milujete tu vuni masíčka s kouřem, vemte určitě gril na uhlí, pokud chcete jen dobrý pokrm a co nejmín starostí, vemte plynáka. bezpečné jsou oba, jen je potřeba dodžovat určité zásady a je to. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 90.160 (?), 30.5.2012 9:41

do plynového Weber grilu mám zakoupenou takovou jakoby truhličku z nerezu, dávám do ní dřevěné chipsy z různých druhů dřeva, nějaký poprašek z briket už na mase mít nemusím...

tchán si koupil gril co jsem měl předtím, je to Weber kotlík myslím 51 cm

za celý rok ho ani jednou nepoužil... a to byl naprostý nezlomný odpůrce plynového grilu... jenže kdo se chce pořád tahat s tím uhlím? řešit popel? pořád to rozpalovat? a když pečete kachnu na nízké teplotě 2-3 hodiny, kdo má řešit vyhaslé brikety? a jak udržet stále stejnou teplotu?

a budete rozpalovat gril, když si chcete udělat i snídani? sázená vejce, slanina a třeba palačinky? nebudete... a spočítejte si ty náklady...

mám plynový, neměnil bych a už NIKDO z mého okolí... griluji celé jaro i léto i část podzimu klidně 3x denně a někdy pro děti i svačiny, grilované ovoce nebo lívance...

nechci být otrokem grilu, to gril musí být můj otrok wink

peču kuřata, kachny, 2 kg roastbeef, 3 kg pečeně, ryby v celku, cokoliv... potřebuji dodělat kůrku tak jen otočím kolečkem a už řeším kůrku...

ale nenechte se mýlit, tak snadné to není, musíte se to naučit, spousta lidí vysuší jakýkoliv kus masa ať má gril třeba ze zlata...

každopádně plynový gril vám umožní přípravu jídel, jež na klasickém grilu v podstatě neuděláte a nebo se nadřete a ještě musíte mít hodně štěstí, že se zrovna nezmění teplota protože pár briket pohasíná nebo se rozhořely...

já si dám kuře na gril, nastavím hořáky jak potřebuji, přiklopím, zkontroluji teplotu a hodinu na to nemusím ani mrknout...

nemám tolik volného času... mezitím si zaleju záhony, zkontroluji kde lezou nové mšice atd...

Maso na roastbeef
Maso na roastbeef
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika