Fuet



host - 92.152 (?)
8.1.2015 20:01

Děkuji, taky vyzkouším.
Martin

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 92.152 (?), 8.1.2015 20:01

Děkuji, taky vyzkouším.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
M. D. - (2) - 161.52 (?), 3.1.2015 12:51

Toto se mi podařilo vypátrat včera, leč nikde ani slovo o uzení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 235.130 (?), 3.1.2015 13:21

To je normální recept akorát tam přidávají rychlosoli-dusičnany a startovací kultury tzn. bakterie mléčného kvašení (vybraný typy) taky jsem zkoušel a nepoznal rozdíl. Tyto věci si můžete koupit v řeznických potřebách. Já dávám normální mořskou sůl a bakterie jsou v masu.

Za týden jsou vykvašený a pak by měli jít do sklepa kde je teplota 15-20°C.

Ve špajzu mám 20°C tak se nic neděje akorát vyschnou dřív-víc.

To kvašení v těch klobásách sníží PH pod 5 a to zničí všechny nežádoucí bakterie, kyselina mléčná. Ty klobásy jsou prý zdraví jako jogurt :)) Prospívá střevům jako probiotika.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 6.71 (?), 7.11.2016 21:13

Sušené klobásky jsme doma vyzkoušeli, do standardní směsi na klobásy jsme přidali 3% cukru a sladké červené víno. Pak jsme to nechali v tepolotě 20°C sušit asi 14 dní a následně při 10°C asi 3 týdny. Musím říct, že na nás všichni hleděli jak na blázny, že máme odvahu to ochutnat :-) Zaplať PánBůh se nám nic nestalo a neměli jsme ani žádné střevní potíže. Klobásky skutečně prošly mléčným kvašením, ten odér je dost specifický a nezaměnitelný. Co ale bude nutno příště změnit, bude přidáním Pragandy nebo alespoň mořské soli a hlavně přidáním 30-40% podílu mastného (lalok, slanina, bůček). Klobásky jsme měli jen z libového a vysušené byly docela tvrdé a hlavně v řezu byly znatelné vzduchové kapsy, jak se maso seschlo. Ta chuť masného tam zcela absentovala a byl to ten největší přehmat, který ovšem příště napravíme. Jinak s oblibou a již delší dobu sušíme vepřovou panenku v mořské soli, cukru a koření zamotané v utěrce, vložené na tři týdny do lednice. Výsledek je fantastický, proto nemám příliš obav z následných experimentů se sušeným masem. Samy o sobě jsou i stránky "Jegorovo sušení masa". Práci s masem nelze podceňovat, ale povyšovat to na chemické vzorce a disertační práce mi přijde trošku přemrštěné. Vždyť naši dědové a pradědové sotva disponovali znalostmi mikrobiologů, chemiků nebo hygieniků a přesto dokázali udělat maso, které dnes nikde neseženete. V jednoduchosti je síla a je jasné, že masokombinát nemůže postupovat stejně jako při domácí výrobě. Pokud jsou však zachovány elementární zásady čistoty a pracovních postupů, nemůže být výsledek katastrofou. Osobně věřím, že postupným pilováním jedotlivých niancí lze dosáhnout velmi dobrých výsledků. Držím všem palce!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.119 (?), 8.11.2016 10:27

Vždyť naši dědové a pradědové sotva disponovali znalostmi mikrobiologů, chemiků nebo hygieniků a přesto dokázali udělat maso, které dnes nikde neseženete.

To ano. Jenže naši dědové měli maso z prasete a ne z Alberta v akci. Udil jsem klobásy, polovinu masa jsem měl od řezníka, druhou ze supermarketu ve slevě - ve folii. Rozdíl v barvě, konzistenci, slizkosti masa byl markatní. Z takového masa bych se experimentovat skutečně bál. Po pouhém týdenním naložení nasucho v soli a pobytu v lednici bylo maso z marketu na hranici použitelnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 15.194 (?), 21.11.2016 8:53

Pan Vysloužil, na toto je dobrá jedna rada - nakupte aj druhú polovicu mäsa u mäsiara a problem s farbou, konzistenciou a slizkosťou mäsa nemusite riešiť.. Načo šetriť tam, kde sa nemá??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 237.207 (?), 14.11.2020 11:02
Fuet jsem zkoušel několikrát, ale pokaždé byl dost kyselý. Netuším kde se ta kyselost bere. Máte někdo zkušenosti s tím problémem?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 67.193 (?), 21.3.2021 21:40
Takisto som skusal fuet a bol dost kysly.Pouzil som 15g dextrozy.Myslim si ze kyslost sposobuju tie bakterie, cim viac ich tam je tym su kyselsie.Preto paradoxne treba mozno dat menej cukru aby sa bakterie menej mnozili.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika