Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den

Dalo mi dost práce :-) prokousat se všemi komentáři, ale našel jsem v nich dost zajímavých věcí.Zaráží mne jedna věc, že někdo v příspěvku tvrdí že se nedají udělat libové klobásy.Dělám je už hodně let a nikdy nemám problém s tím že by se drolily nebo byly suché.Protože mám malou udírnu dělám jenom 4kg klobás najednou najednou.Na toto množsví je můj recept tento.3kg plecka,1 kg hovězího (zvěřiny, skopového)80g soli(pokud chcete mít klobásy u vnitř pěkně růžové použite 1/3 až 1/2 nakládací solné směsi dá se koupit např.v makovci mají tam i střívka).Koření 12g česneku,12g mletého pepře, 20g papriky (sladká nebo pálivá dle chuti).Studená voda asi 1 hrníček není to vždy stejné.Maso pokrájím na kostky asi 3x3cm, prosolím a nechám v chladnu (kolem 10stupňů)proležet.Hovězí maso pomelu na nejjemnější šajbě kterou mám 3x.Vepřové na šajbě se dvěma otvory (pokud ji nemáte tak doporučuji 2 kg masa pokrájet na kostičky 1-1,5cm velké a zbytek pomlet na šajbě s 8mm velkýma dírama.)Přidáte koření a můžete míchat.Já směs míchám v robotu po dobu asi 5 minut.Pokud budete mícht ručně tak 20-30min záleží na vaši fyzičce.Voda se musí přidávat postupně.Vzniklá směs musí být hodně lepivá.Poté směs narazím do střívek a nechám v ledničce do druhého dne.Udím 3hod při teplotě 60-70 stupňů.Na uzení používám buk bez kůry.Pokud klobásy nebudete skladovat někde v komoře (v dobře větrané místnosti vydrží bez problému rok),tak je po vyuzení ponořte do vody 70 stupňů na 15min.Pokud jste neměli dostatečně vyschlé dříví nebo na něm nechali kůru mohou zaštipovat a vykoupáním se štiplavosti zbavíte.

PS: Omluvte můj sloh a pravopis, ze šloly jsem už nějaký pátek :-). kerimir@seznam.cz

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika