Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zatím jsem se neodvážil udit naložené maso, pouze jsem douzoval uzené maso, špekáčky, párky, domácí klobásy. Vše je před douzením velice chutné, po uzení však dostane nahořklou a štiplavou chuť.

Udírna je dvouplášťová nerezová, z vyřazeného konvektomatu (průmyslová trouba) o vnitřních rozměrech 50x60x75 s prosklenými dvířky.

Topeniště - plech 5 mm, rozměry 35x35x45, kouřovod - průměr 125 mm, délka 1 m + koleno. Odtah do komína opět 125 mm.

Před posledním pokusem jsem doplnil plech rozvádějící kouř po celé udírně, ale nenastalo zlepšení.

Udírnu vidělo několik lidí, kterí se uzením zabývají, nikdo však nenašel chybu v konstrukci.

Vyzkoušel jsem několik druhů tvrdého suchého dřeva bez kůry, tam asi chyba nebude, nepozoruji zlepšení ani zhoršení při změně druhu paliva. Stěny udírny a dvířka topeniště jsou zevnitř potaženy lesklým černým povlakem, který vůbec nešpiní. Nevím, zda je to tak v pořádku.

Rádi bychom si pochutnali na dobrém uzeném, ale nevím, zda se někdy dočkáme. Díky za vaše rady. Pavel

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika