Z kterých stromů nedávat větve králíkům



host - 144.38 (?)
21.8.2013 8:16

Až po napsání svého dotazu jsem si všiml, že v této rubrice již podobný dotaz existuje. Tak jsem si tuto diskusi přečetl a je tam odkaz na článek, kde třešnové větve jsou vedeny v tabulce vhodných pro králíky, i když jen v omezenějším množství.Tak mě to připadá, že si každý autor článku píše co chce, je otázka, kde je realita.   František

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 144.38 (?), 16.8.2013 22:02, zobrazeno: 40717x

Dobrý den,

měl bych tento dotaz - Na internetu jsem se dočetl, že třešnové a merunkové větve jsou pro králíky jedovaté, což mě dost překvapilo, protože jsem si myslel, že větve z ovocných stromů jsou pro králíky vhodné. Nevhodné prý jsou také z javoru a z jasanu. Zajímaly by mě vaše názory a rady.

Děkuji   František

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 102.201 (?), 17.8.2013 9:47

Dával jsem králíkům ty větve, které jim chutnaly. Něterých se vůbec nedotkli.  Jednoznačně nejvíc preferovali jabloně (taky jsem jich měl nejvíc), takže jsem jim dával jenom ty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 60.157 (?), 17.8.2013 16:11

A... jéjej...prostřihala jsem meruňky a králíci ty větvičky s chutí žrali, rybízové vloni ani omylem. Ořech řekl veterinář, abych jim nedávala, má moc tříslovin. Jabloň je opravdu nejjistější a nejvhodnější. Větvičky ze švestky jim taky chutnali.  yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 226.182 (?), 18.8.2013 13:49

Dávám jen vrbové, je to prevence proti kokcidiím.rpstylle@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.38 (?), 21.8.2013 8:16

Až po napsání svého dotazu jsem si všiml, že v této rubrice již podobný dotaz existuje. Tak jsem si tuto diskusi přečetl a je tam odkaz na článek, kde třešnové větve jsou vedeny v tabulce vhodných pro králíky, i když jen v omezenějším množství.Tak mě to připadá, že si každý autor článku píše co chce, je otázka, kde je realita.   František

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 212.34 (?), 3.11.2013 15:56

Před lety jsem průběžně vyřezával a do velkého králičího výběhu dával celé mladé stromy třešňových ptáčnic. Králíci je kompletně ohlodali a  poté bylo zbylé dřevo posekáno na spálení. 

Určitě bych nedával větve z tisu, jinak možno předložit i větvičky z černé a lesní borovice, obyčejného smrku, bříz, dubu a lísky. S těmito druhy mám zkušenost dobrou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 31.8.2013 0:21

Rozhodně bych jim nedával okusovat větvičky z oleandru, i když na druhou stranu je to moc užitečná rostlina. Například takový špekáček pro tchýni nenápadně opečený na větvičce z oleandru může vyřešit spoustu psychických problémů spojených s neustálým čekáním na pozvání od notáře.
Ale teď vážně. Králík si vybere sám, co mu chutná. Když nemá tvrdý chleba, nebo větvičky, tak bude okusovat i prochcanou králíkárnu, jen aby si ty neustále dorůstající hlodáky obrousil. To, co mu chutná, je závislé i na celkovém krmení. My jsme jim ale dávali jen jabloňové klacíky. Peckovinové ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.52 (?), 14.4.2014 14:19

Prosím, co se týká větviček, běžně z ovocných stromů, meruňky a broskve tedy nedávám. Co se týká ostatních stromů tak jasan - ty mladé i s listím milují a akáty jakbysmet. Nepamatuji si, že by některý uhynul. Okus králící potřebují a dávám i silnější větvě, které pak nasekám a spálím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 132.65 (?), 2.2.2021 11:42
Akát je prý jedovatý, tak jsem to ani nezkoušel.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika