Samice se nechtějí nechat připustit



host - 9.14 (?)
26.2.2013 12:17

Při zapouštění v zimních měsících kontroluji přirození u samic, pokud je náležitě prokrvené (zarudlé) nemám potíže s přijímáním samce.Mirus

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 150.101 (?), 28.10.2012 23:04, zobrazeno: 68839x

Prosím o radu jak na samice které měli během roků 3x za sebou po 8-10 králících a teď nejsem schopen už tři měsíce ani jednu donutit k připuštění.Mám dva samce ale ani to nepomůže.Myslel jsem že jsou překrmeni a tak dostali dietu a stejně nic.Jak na ně.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
hanynajirova - (2) - 50.12 (?), 30.12.2012 12:37

Dobrý den, zkuste jim dát naklíčený oves :) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 181.112 (?), 9.1.2013 19:09

Slyšela jsem, že samice se nechtějí pářit, když jsou krmeny ječmenem. Je to možné? Nece se mně tomu věřit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 229.11 (?), 9.1.2013 22:48

u divoke zvere samice nejak poznaji ze bude hodne mrznout a tak se odmitaji parit aby porod vysel do priznivejsich podminek treba to plati i u kraliku nevim je to jen uvaha jinak se dava podestylka od samce k vyprovokovani rije

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 64.242 (?), 9.1.2013 23:14

Ba naopak, příroda je v plném proudu, zájíci honcují, lišky skolí a dnes jsem viděl bachnu se selaty, počítám tak týden staré šest kusů..No ještě jedna možnost tady je!! Jak je samec starý? Už někdy ramloval?? Jestli je mladý a vybraný z kotce, kde byli jen samci, tak je bez kuliček(vykousali se)spousta případů kdy i 13 samců na podestýlce a všichni bez rozumu.Jestli je starý a jsou už po něm mladé, tak je problém v samicích a je potřeba jim ubrat krmivo a přidávat do krmení kličkový, nebo pupalkový olej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 181.112 (?), 10.1.2013 17:16

Děkuji za odpověď. Dnes jsem se pokoušela znovu samice pářit se samci, kteří dokonce předemnou se pářili s jinou / cizí / samičkou. Proto vás prosím ještě o radu kolik toho oleje samici můžu dát. Nevím si už rady. Už asi měsíc je krmím jen seno, vodu, gigant, mrkev,jablko. Děkuji předem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 220.182 (?), 10.1.2013 18:31

Jen jeden (třeba blbý) dotaz - a dáváte samici k samci??? Nebo mu si zkuste přidržet. Ale jinak mi to připadá ještě brzy, my jsme vždycky připouštěli (venkovní králikárna) až začátkem února, aby se mladí narodili až po největších mrazech.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.14 (?), 26.2.2013 12:17

Při zapouštění v zimních měsících kontroluji přirození u samic, pokud je náležitě prokrvené (zarudlé) nemám potíže s přijímáním samce.Mirus

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.74 (?), 17.4.2013 15:58

ahoj. Možná je to třeba tím že zen samec je její syn nebo ta samice je jeho příbuzná! jestli je to tam je třeba si koupit nového samce nebo samici. třeba je to ten důvod proč nechce být připuštěna. Pokud připustíte samce s jeho dcerou tak vám budou mládata umírat nebo se narodí nějak postiženě....Špendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.19 (?), 21.4.2013 11:52

Ahoj,

potřeboval bych poradit, jak přimět mladé samice po odstavu a v dostatečném věku k zapuštění?? Samec normálně zapustil několik starších samic, ale mladé i přes jeho velké úsilí není možné donutit. Doposud jsem jim dával granule, aby přibýraly na váze, ale ted jsem přešel na pšenici a suché(seno, pečivo)..může to být tím že jsou tučnější ikdyž na pohmat se mi zdají ve skvělé kondici..jsou to prvničky?? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika