Samice



Stránky: 1,  2   
host - 144.60 (?) 
13.9.2013 10:37, zobrazeno: 39247x

Samice nekojí 10tidení králíčata.Jak je mám krmit.Děkuji za radu.Dana

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 234.228 (?), 13.9.2013 18:37

Králičí mléko je velmi specifické, zejména vysokým obsahem tuku a bílkovin. K dosažení potřebného obsahu tuku namíchejte polotučné mléko cca napůl se šlehačkou, aby bylo dosaženo cca 13% obsahu tuku. K tomuto přidejte trochu syrového rozšlehaného vejce a nepatrně přisladte medem. Jiné doplňky nepřidávejte.  Krmte asi 3x denně, v noci nikoliv.  Důležité je uchovat teplotu hnízda, je-li dostatek chlupů, zahřejí se sama. Později předkládejte králičí granule s kokcidiostatikem a vojtěškové drolky. Nedostatek minerálních látek v mléčné výživě se rychle dorovná. Mléko podávejte jen do doby, než začnou žrát granule a vojtěšku, pak už jen dostatek vody k napájení. Z vlastní zkušenosti vím, že začnou žrát trochu dřív, než normálně. Dejte vědět, jak to dopadlo, nenechte se ovlivnit zcestnými názory jako ředění mléka vodou atd. Vlasta L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.228 (?), 13.9.2013 18:40

Ještě upřesním, té šlehačky menší polovinu, aby to vycházelo na těch 13 %. Vlasta L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 20.5.2014 0:19

Je to již staré téma, ale možná jej vyhledá někdo další...

S mlékem a šlehačkou bych tedy určitě nezačínala, nemám nic proti zkušeným chovatelům a chápu, že dříve ani moc jiných možností nebylo. Nicméně vynikající zkušenost při dokrmování králíčků mám s dětským sunarem pro nejmenší mimina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.228 (?), 20.5.2014 12:56

Sunar je asi možná alternativa polotučného mléka, ale nevím jak jinak chcete dosáhnout 13% tučnosti mléka králice. Samotný sunar je v případě králíčat naprosto nedostatečný, chybí jak tuk, tak bílkoviny. Možná tak lze trochu přikrmit a nebo dokrmit již starší mláďata, nikoliv 10 dní stará. Maličkým tak nejspíš přivodíte průjem a úhyn. Vlasta L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 22.5.2014 15:00

Tak v tom se evidentně neshodneme.

Zatím jsem tedy chválabohu u králíků nemusela řešit plné krmení, ale dokrmování sunarem od druhého dne věku přežila všechna králíčata zcela bez úhony a prospívají na výbornou.

Dokrmování jsem zredukovala až na nulu mezi 12-15 dnem věku kdy už postupně začali baštit to co máma.

K tomu sunaru - počáteční péče pro novorozence, je nejbližší mateřskému mléku a to i králičímu. Což se o mléku a šlehačce skutečně říct nedá.

Obsahuje i dostatečné množství tuků a samozřejmě bílkovin a to jak syrovátkové i kasein a mj. i mnoho vitamínů a minerálních látek.

No nic, ať si každý krmí čím chce, ale já se vždy budu, pro všechna mláďata závislá na krmení mlékem, spoléhat na sunar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.228 (?), 23.5.2014 8:55

Složení mateřského (lidského) mléka a kravského (upraveného do podoby Sunaru) je skutečně velmi podobné. Od mléka králičího je ale velmi a podstatně odlišné, a to jak v obsahu sušiny, tak i tuku a bílkovin. Původně zněl dotaz, jak plně krmit králíčata, když samice vůbec nekojí, nešlo o přikrmování, jak vy prezentujete. Plně krmit, znamená zcela nahradit. Když králík potřebuje až 15 % tuku a přes 10 % bílkovin, tak to těžko nahradíte 3 a 4% v kravském mléce. Prostudujte trochu zootechniku, já to prováděla 5 let na VSŽ v Praze a i jinak je to dobré pro život. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 28.5.2014 0:26

Ano, máte pravdu, odchýlila jsem se od původního dotazusmiley.

Nicméně opět si dovolím oponovat a to tím, že sunar nemá s mlékem zase tolik společného, jak uvádíte.

O tom, jaké hodnoty co se týká bílkovin a tuků má mléko se také nepřu.

Psala jsem však o sunaru a ten se zkrátka od mléka významně liší, už jen tím, že bílkovin obsahuje ne 10%, ale téměř 11.

Tuků skutečně neobsahuje 15%, to máte pravdu, protože jich obsahuje více než 26%.

Vysoké procento tuku by mě v případě zastoupení čistě živočišným znepokojovalo, ale protože je zastoupen i významně rostlinnými tuky, tak vím, že je v naprostém pořádku.

Nejsem vystudovaný zootechnik, ani mě práce se zvířaty neživí a byť jsem rodila a úspěšně porodila krávu, porůznu obstarávala různé chovy všeho možného, vypiplala kde co, jsem ve vlastním malém chovu v zásadě amatér, ale nedělám slepě jen to co se řekne, že je dobré, když si neověřím, že to jde i lépesmiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.228 (?), 28.5.2014 9:44

Nemusíte být vystudovaný zootechnik, ale když čtete složení sunaru na krabici, musíte se dívat o sloupek vedle, na složení 100 ml. Nekrmíte přece tím suchým práškem, že? A tak po rozpuštění se hodnoty budou pohybovat zase někde tam, kde jsem před tím uvedla. No a tyto hodnoty jsou diametrálně odlišné od těch, co obsahuje králičí mléko. Doufám, že je to již správně pochopeno. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 10.6.2014 12:57

Mmch. Přikrmovaným králíčkům budou za týden 2 měsíce a prospívají perfektně bez jediného problému.

Mimo to máme nové dnes destidenní, které dokrmuji sunarem od druhého dne zhruba z padesáti procent. Narodilo se jich hodně a samice jejich poptávku plně nepokryje. Mláďata prospívají taktéž bez jediného problému.

Co víc k tomu mám říct? Jen se budu znovu opakovat.. Vy si klidně krmte mlékem se šlehačkou, já zůstanu u fungujícího výživově kvalitnějšího sunaru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika