Odstav mláďat + očkování



host - 84.190 (?)
16.5.2019 7:28
Tak jestli mám například 50 králíků k očkováni proti moru a koksidioze, tak je nepovezu do ordinace nebo za jeden kus nezaplatím doma nesmyslnou částku.Emanox, to je jedna desetina všech možných nástrojů na potlačení koksidiozy. To si myslíte, ze už všechno víte a najednou bylinky napomáhají.Jsou tam ještě další věci které se musí dodržovat.Např. Způsob krmeni odstavenych mláďat, čistota kotců a pod.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 73.109 (?), 15.5.2019 11:12, zobrazeno: 5762x
Dobrý den, mám 2 otázky. Nejdřív ohledně odstavu, mam zakrslé králíky a ty budu dávat pryč, v kolikati týdnech bych je měla odstavit od matky? mám mláďata dát spolu do kotce nebo každé do jiného, ať si zvyknoi být sami? Jak dlouho jim potrvá, než si zvyknou. A co přeléčení proti kokcidiím? nechci do nich dávat antibiotika, je možnost nějakého jiného přeléčení? Kde a jak očkujete? Já byla letos u veterinářky a za každý kus jsem platila 180 Kč, což mi přijde dost. Děkuji moc za odpověďi.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 15.5.2019 12:17

Jak jsou Vaše králíčátka stará? Průměrný věk pro odstav je 8 týdnů-záleží na více faktorech-např.na počtu sourozenců, jejich kondici. Když je jich více, lze odstavit i nadvakrát-nejprve velikány, drobnější asi o týden, 2 později.Chcete-li jejich matku už nechat odpočinout, či opět připouštět je v případě dobrého stavu všech mláďat tuto odendat rázem-ano, matku dát jinam a králíčky ponechat v původním kotci-budou tak mít jen půl stresu, než kdyby při jednom přišli o rodičku i domácí byteček! Opatření proti kokcid.je vhodné provést zároveň s matkou! I to je totiž stresor, lépe ho překonají pod ochranou rodičky. Odměnu vet.neřeším-to je jeho a Váš bojwink. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 70.168 (?), 15.5.2019 21:56

Na prevenci kokcidozy můžu doporučit Emanox, jedná se o výtažky léčivých rostlin, takže na rozdíl od chemických kokcidiostatik nemá žádnou ochrannou lhůtu. Údajně se dá použít i k léčbě, ale osobní zkušenost s tím nemám. Jako prevence mi fungoval bezchybně. Králíčata odstavte až po přeléčení proti kocidióze. Nevím, kde bydlíte, ale na očkování je lepší pozvat veterináře domů, jednotlivé vakcíny v ordinaci jsou podstatně dražší už z výroby, veterinář za to až tak nemůže. Venkovští veterináři běžně dojíždějí, naředí velká balení a objedou více klientů. Ono pokud má někdo třicet králíků, nebo dokonce kozu, krávu, tak je k veterináři pochopitelně vozit nemůže. Ve městě se asi budete s vysokou cenou muset smířit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 84.190 (?), 16.5.2019 7:28
Tak jestli mám například 50 králíků k očkováni proti moru a koksidioze, tak je nepovezu do ordinace nebo za jeden kus nezaplatím doma nesmyslnou částku.Emanox, to je jedna desetina všech možných nástrojů na potlačení koksidiozy. To si myslíte, ze už všechno víte a najednou bylinky napomáhají.Jsou tam ještě další věci které se musí dodržovat.Např. Způsob krmeni odstavenych mláďat, čistota kotců a pod.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika