Odstav mláďat + očkování



host - 70.168 (?)
15.5.2019 21:56

Na prevenci kokcidozy můžu doporučit Emanox, jedná se o výtažky léčivých rostlin, takže na rozdíl od chemických kokcidiostatik nemá žádnou ochrannou lhůtu. Údajně se dá použít i k léčbě, ale osobní zkušenost s tím nemám. Jako prevence mi fungoval bezchybně. Králíčata odstavte až po přeléčení proti kocidióze. Nevím, kde bydlíte, ale na očkování je lepší pozvat veterináře domů, jednotlivé vakcíny v ordinaci jsou podstatně dražší už z výroby, veterinář za to až tak nemůže. Venkovští veterináři běžně dojíždějí, naředí velká balení a objedou více klientů. Ono pokud má někdo třicet králíků, nebo dokonce kozu, krávu, tak je k veterináři pochopitelně vozit nemůže. Ve městě se asi budete s vysokou cenou muset smířit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 73.109 (?), 15.5.2019 11:12, zobrazeno: 5761x
Dobrý den, mám 2 otázky. Nejdřív ohledně odstavu, mam zakrslé králíky a ty budu dávat pryč, v kolikati týdnech bych je měla odstavit od matky? mám mláďata dát spolu do kotce nebo každé do jiného, ať si zvyknoi být sami? Jak dlouho jim potrvá, než si zvyknou. A co přeléčení proti kokcidiím? nechci do nich dávat antibiotika, je možnost nějakého jiného přeléčení? Kde a jak očkujete? Já byla letos u veterinářky a za každý kus jsem platila 180 Kč, což mi přijde dost. Děkuji moc za odpověďi.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 15.5.2019 12:17

Jak jsou Vaše králíčátka stará? Průměrný věk pro odstav je 8 týdnů-záleží na více faktorech-např.na počtu sourozenců, jejich kondici. Když je jich více, lze odstavit i nadvakrát-nejprve velikány, drobnější asi o týden, 2 později.Chcete-li jejich matku už nechat odpočinout, či opět připouštět je v případě dobrého stavu všech mláďat tuto odendat rázem-ano, matku dát jinam a králíčky ponechat v původním kotci-budou tak mít jen půl stresu, než kdyby při jednom přišli o rodičku i domácí byteček! Opatření proti kokcid.je vhodné provést zároveň s matkou! I to je totiž stresor, lépe ho překonají pod ochranou rodičky. Odměnu vet.neřeším-to je jeho a Váš bojwink. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 70.168 (?), 15.5.2019 21:56

Na prevenci kokcidozy můžu doporučit Emanox, jedná se o výtažky léčivých rostlin, takže na rozdíl od chemických kokcidiostatik nemá žádnou ochrannou lhůtu. Údajně se dá použít i k léčbě, ale osobní zkušenost s tím nemám. Jako prevence mi fungoval bezchybně. Králíčata odstavte až po přeléčení proti kocidióze. Nevím, kde bydlíte, ale na očkování je lepší pozvat veterináře domů, jednotlivé vakcíny v ordinaci jsou podstatně dražší už z výroby, veterinář za to až tak nemůže. Venkovští veterináři běžně dojíždějí, naředí velká balení a objedou více klientů. Ono pokud má někdo třicet králíků, nebo dokonce kozu, krávu, tak je k veterináři pochopitelně vozit nemůže. Ve městě se asi budete s vysokou cenou muset smířit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 84.190 (?), 16.5.2019 7:28
Tak jestli mám například 50 králíků k očkováni proti moru a koksidioze, tak je nepovezu do ordinace nebo za jeden kus nezaplatím doma nesmyslnou částku.Emanox, to je jedna desetina všech možných nástrojů na potlačení koksidiozy. To si myslíte, ze už všechno víte a najednou bylinky napomáhají.Jsou tam ještě další věci které se musí dodržovat.Např. Způsob krmeni odstavenych mláďat, čistota kotců a pod.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika