Mladí přišli o srst



host - 9.14 (?)
8.8.2014 14:51

Chovám králíky léta a podobný problém jsem asi dvakrát zaznamenal.Při pátrání po příčinách v odborné literatuře i z vlastních poznatků mi vyšlo, že jde nejspíš o genetickou vadu.Je proto nezbytné před zapouštěním prohlédnout oběma zvířatům genitálie.Rovněž je nutné se vyvarovat příbuzenské plemenitbě.Takto postižená mláďata se zpravidla nedožívají delšího života.Já osobně jsem je po první zkušenosti utratil.
Miroslav Velkodvorský

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 232.186 (?), 5.8.2014 21:05, zobrazeno: 16835x

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda někdo nebude znát radu. Máme samicik, která má letos druhý vrh, v prvním měla jen jedno mladé a teď 7. Jenže, dokud byli mladí v hnízdě, cca do 3 týdnů, nebyl problém. Ale jak vylezli, začali ztrácet chlupy. ne všichni, jen tři, je to postupné, ale nevypadá to moc valně, obzvlášť viditeln=é škrábance třeba od sourozenců. veterinář i na to dal robovit, nebo tak nějak, ale bereme týden a nic, je to ještě horší. Nevíte prosím někdo, co by to mohlo být a co s těmi mladými? Děkuji Jana krobotová

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 5.8.2014 22:28

Jen dohad, zkušenost se ztrátou srsti u králíků naštěstí nemám... jakou mají podestýlku, krmivo, čistotu v kotci, desinfekci kotce, velikost kotce, přítomnost komárů, much atd.?

Nenapadá mě proč by se takhle mladí králíci měli napadat a nějak výrazně kočkovat a zejména si takhle viditelně ubližovat.

Mnohem pravděpodobnější se mi jeví problém z něčeho na co se ptám výš a to, že se drbou sami, protože jim něco vadí... možná prašná nebo jinak závadná podestýlka nebo cokoliv jiného co je nutí se škrabat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 232.186 (?), 6.8.2014 20:29

No, ono to není vyloženě, že by se drali, myslela jsem to tak, že ti, kteří jsouholí, tak se prostě těmi ostrými králičími drápky drbou a po tom jim zůstávají škrábance. jsou poloholí tři z sedmi, ostatní vč. staré jsou naprosto v pořádku. Podesýlka je tvořena slámou, dalších 30 králíků ji má taky a nic s nimi není. děkuji J.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 6.8.2014 23:18

Tak to opravdu nemám ponětí. Nicméně z něčeho ta holost vzniknout musela. Jde to jistě těžko, ale snažila bych se dál vypátrat příčinu proč se tak vůbec stalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 9.14 (?), 8.8.2014 14:51

Chovám králíky léta a podobný problém jsem asi dvakrát zaznamenal.Při pátrání po příčinách v odborné literatuře i z vlastních poznatků mi vyšlo, že jde nejspíš o genetickou vadu.Je proto nezbytné před zapouštěním prohlédnout oběma zvířatům genitálie.Rovněž je nutné se vyvarovat příbuzenské plemenitbě.Takto postižená mláďata se zpravidla nedožívají delšího života.Já osobně jsem je po první zkušenosti utratil.
Miroslav Velkodvorský

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 34.30 (?), 23.2.2016 20:52

Dobrý den, připojuji se se stejným problémem.Chtěla jsem se zeptat jak vaši králíčci dlouho žily a jestli se jim ta srst zlepšila?děkuji za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 32.14 (?), 24.2.2016 4:28

Od mého posledního příspěvku jsem už s "holým" králíkem zkušenost udělala.  I když nejspíš příčin může být více, u téhle chuděry to byl podle všeho stres, podvýživa a ušní svrab.

Dostala jsem na obskočení samici od jiného chovatele, kvůli stavu v jakém byla jsem ji obskočit nedala, ale začala situaci řešit. O srst, zejména za krkem a na hřbetě, přišla téměř v zápětí, co jsem ji dostala.

Holá místa jsem jí mazala Infadolanem. Škrábance desinfikovala Betadinou. Po vyléčení svrabu, dostatku klidu a také řádné výživě jí zhruba za měsíc začala pomalinku srst dorůstat.

Nicméně, byla to dospělá samice, ne malý králíček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika