Králík močí do žrádla



host - 185.138 (?)
11.5.2019 20:29

Používám niplové napáječky a spokojenost, jen je potřeba výška, aby králíci ležící pod napáječkou neuvolňovali vodu. Jednu samici jsme překřtili na Mokrá hlava, lehá si a litr vody si nechá vykapat mezi oči. Ta dostala po odstavu misku. Zkusím i ty s kuličkou, jsou o dost levnější.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 111.8 (?), 13.7.2015 9:52, zobrazeno: 25161x

Dobrý den, koupil jsem sance 5 měsíců.Je to Moravský modrý.Chtěl jsem se zeptat co mám dělat když přes noc močí do žrádla.Dostává granule s léčivem a vločky.Ještě mi to za dobu chovu králíků v takové míře žádný nedělal.Díky za rady, rpstylle@seznam.cz

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 228.46 (?), 13.7.2015 11:37

Zkuste posunout misku na druhou stranu kotce, občas to pomůže. Jinak trpělivě vyplachovat a denně dávat čistou. On se samec časem uklidní, zatím je to "puberťák". ;)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 13.7.2015 15:04

Nechce mět zachcané břuchwink. Jestli nemá podlaha spád, jestli je málo nastláno... Nenechávejte mu misku přes noc v kotci, nainstalujte závěsné krmítko do výšky, která to počůrání neumožní. A nepřekrmujte. Kvalitní seno v jeslích furt, jádro a granule v množství, které za půl hodiny pokřópecheeky. Zelené dáváte-proč ano, proč ne? S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 111.8 (?), 13.7.2015 16:28

V králičárně, v každém kotci je dostatek podestýlky (sláma).Podlaha v každém kotci je pokryta linem a má spád k zadní straně kotce pro odtok moče.Samozdřejmostí jsou pořád plné jesle sena.Zelené (trávu) nedávám, pomočené od koček, srn,zajíců atd.Krmím suchým (míchanice) granule s léčivem ječmen a směs vloček.Na přilepšenou dostanou kousek jablíčka, mrkve nebo kedlubny.Ráno tvrdý chleba.Dělá to jen ten jeden koupený sameček.rpstylle@seznam.cz  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 13.7.2015 16:59

Na základě zkušeností souhlasím s S.P.Ch, aneb králík nechce být v mokrém, s pubertou bych to do souvislosti nedávala.

V době kdy jsem odchovávala mladé, jsem v jednom z relativně menších kotců měla dvě samice (kotec nebyl tak malý, ale na dva téměř dospělé králíky to velká sláva nebyla). Obě samice mi pravidelně čůrali do misek. Jakmile jsem je přendala do většího kotce, kde měli celkově víc prostoru a tím i možnost "odděleného" záchodu, čůrání do misek okamžitě přestalo. Dostatek podestýlky a údržba kotců jsou samozřejmostí.

Tentýž problém s čůráním do misky se stal u chovného samce, kteého jsem dala do chovu jinému chovateli. U nás doma nikdy do misky nečůral, ale tam s tím velmi brzo začal a důvod byl prostý, malý kotec v kombinaci s malou podestýlkou. Kotec má tedy stále stejný, ale podestýlky už dostatek a jednak přestal čůrat do misky a mimo to se mu také zahojili otlaky, které v důsledku malé podestýlky také měl.

Čili v prvé řadě bych vyřešila tu podestýlku a její udržování v čistotě, protože králíci nejsou tupá zvířátka a ve vlhku jsou neradi.

V čem se moc neshodnu s S.P.Ch, je vysloveně omezování krmných dávek. I když už jsem k určitým regulacím také musela dojít, protože někteří by granule jedli mnohem více než seno nebo jádro, některým chutná víc to, jiným zase ono a tak první den dostanou plnou 900ml velkou misku směsi, druhý den dosypu půlku dávky, někteří v misce mají více, jiní méně nebo téměř nic, třetí den čtvrtku dávky a čtvrtý den jsou stoprocentně prázdné všechny misky, vyčistím je a začínám "prvním" dnem. Seno mají k dispozici neustále, k tomu dodávám sušené pečivo a doplňkově, pochopitelně s rozumem,  zelené ze zahrádky jako byliny (meduňka, hluchavky, šalvěj), hlávkový salát, ředkvičky, keblubny atp., mimo sezónu hlavně karotku, jablka a sem tam burgán (krmná řepa).

Na co mám ale úplně rozdílný názor, po mých zkušenostech, jsou závěsné misky. Když jsme s chovem začínali, tak se mi právě závěsné misky zdály nejlepší, ale všechny naše králíky (některé víc, jiné méně, ale i tak všechny) neskutečně iritovali a snažili se jich jakkoliv zbavit. Vyměnila jsem je za betonové a i když i ty občas přestěhují na jiná, pro ně lepší místa, než jaké jsem vybrala, tak je vysloveně nerozčilují.

Co tu nebylo zmíněno a vřele to doporučuji, jsou napáječky na vodu. Nejvíc se mi osvědčili litrové s volnou kuličkou v pítku, kdy voda teče tím jak králík kuličku olizuje. Niplové se mě, ani chovatelům okolo, neosvědčili vůbec. Samozřejmě, že napáječky se dají použít pouze v létě a nebo celoročně v místě které je chráněno proti mrazu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 62.81 (?), 11.5.2019 16:45
Naší králíci močili do žrádla, hledala jsem zde pomoc. Zkusili jsme přidávat více podestýlky, nepomohlo to. Misky na žrádlo jsme měli dvojité, kameninove, vždy mocčli jen do jedné půlky. Druhá zůstávala ok. Koupili jsme misky nové, kulaté, a močení do žrádla přestalo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 185.138 (?), 11.5.2019 20:29

Používám niplové napáječky a spokojenost, jen je potřeba výška, aby králíci ležící pod napáječkou neuvolňovali vodu. Jednu samici jsme překřtili na Mokrá hlava, lehá si a litr vody si nechá vykapat mezi oči. Ta dostala po odstavu misku. Zkusím i ty s kuličkou, jsou o dost levnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 30.80 (?), 10.4.2020 0:52
Náš králíček se hned naučil chodit na záchudek, v bytě se mi nepočural nikdy, jen když byl malinký počural mě... ale nikdy se nevyčural jinam než do záchůdku... takže jsem mu nedávala podestýlku po celé kleci no a teď z ničeho nic až když má rok, začal čůrat do druhého rohu v kleci, jsem z toho úplně zoufalá, podestýlku do celé klece mu dávat nechci, aby se nenaučil být úplné prasátko a nevím, co s tím mám dělat... poradíte někdo? :(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.138 (?), 14.4.2020 17:39

Už se mu asi z nějakého důvodu nelíbí původní roh, tak mu přemístěte záchod tam, kam teď chodí wink.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 91.196 (?), 15.4.2020 7:36

Z králíčka se stal králík-dospěl, má v sobě sex.přetlak, neklid-už to nebude hračka... Nechápu, proč nemá podestýlku po celé ploše ubikace!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika