Králíci - očkování



host - 144.60 (?)
13.9.2013 9:17

Dobrý den, mám samici s desetideními králíčaty.Samice přestala žrát a sedí v koutě a asi je ani nekojí, protože vyskakují s pelíšku.Poradí někdo jak bych je měla přikrmit.Nebo co mám dělat ze samicí.Děkuji předem za rady. Dana

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
      
host - 96.10 (?), 26.12.2012 0:46

Vy si z lidí děláte srandu ne? Když očkuju celý vrh-  9 mladých krát 150 Kč se vyplatí? U nás očkuje vet proti moru a myxe za 16 kč na jednoho králíka. V průměru jich očkuju najednou kolem 20 kusů to je 320 kč, Vy byjste je naočkovala za 3000 kč a to se Vám vyplatí?!!! Než si budete hrát na králíkofila, tak se o nich taky něco naučte. A chtěla bych vidět veta, který Vám králíka naočkuje proti kokcicioze:


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.2 (?), 23.7.2012 17:57

Ockovat, urcite a vsichni ve vsi.Ockuje se mor a myxomatoza.Kralici na ty nemoce hynou, ale maso, pokud jej zabijete s nakazou by melo byti pozivatelne.Jenze udelejte rodine kralika, ktery mel otekle oci atd.Blbe je to, ze nekdo ockuje a jiny ne.Ten, co neockuje, tak pak nemoc siri dal.Rada chovatelu rekne, neockuji,protoze stejne to dostanou.Nebo daji ockovat, kdyz uz jim to zacne umirat, chov,to uz je pozde.To chce naockovat zdrave kraliky, aby si telo vytvorilo protlatky, pak to funguje, asi velice dobre.Ale pokud, nekdo da chov ockovat, kdyz uz tj.ve vsi, ci v chovu, tak tj.blbe v tom, ze kralici uz to v sobe maji a ta vakcina, tj.casto posledni kapka, pokud jsem dobre pochopil ten princip.Vakcina, tj.kontrolovane mnozstvi zarodku te choroby, zdrave telo odpovi tak, ze vytvori protilatky, ale ta vakcina zdrave telo nepolozi.Ale, kdyz uz ten kralik tu nemoc v tele ma, tak vlastne tou vakcinaci se vlastne zvysi, podpori ta choroba, dostane se do tela te nemoci vice.Neodborne receno, nejsem lekar, ale snad to pochopite.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 227.2 (?), 23.7.2012 18:13

Pokud jde o cenu ockovani, chce se domluvit s veterinarem o cene.Problem byva v tom, ze chovatelu kraliku neni tolik a veterinar, kdyz nacne vakcinu, tak ji musi v nejake dohledne dobe spotrebovat.A pokud vi, ze ji nema sanci spotrebovat, tak vam oockuje, treba 30-kraliku a napocita vam cele baleni, kdyz vi, ze zbytek nepouzije, atd.Urcite nehodla zbytek zahodit, ci zaplatit ze sveho.Tady se to resi tak, ze veterinar objizdi vsi, ockuje hromadne, vakcina mu nezbyde a ta cena ockovani je dostupna.Nebo se domluvte vice lidi.Nevim, jak velke, je to baleni, ale jestlize je treba, ted si vymyslim baleni pro 50-kraliku, tak pokud jich bude moci naockovat 50ks, nebo treba 48ks, tak bude cena jina, nez,kdyz prijde pan X, bude chtit ockovat napr.19ks a veterinar mu tu vakcinu naockuje celou, protoze vi, ze ji jinak nestaci spotrebovat, nebo chce proste vice vydelat.Tyhle veci, to chce rozebrat s veterinarem, pripadne se domluvit se sousedy, at se to zlevni zasadnim zpusobem.Davat stovku, ci vice za ockovani jednoho kralika, tj.hloupost.Ta cena se musi dostat, nevim,rad 10-ti,2O-ti korun za kus, aby to bylo o necem.Pak ockovat lze zdrave kraliky urciteho veku, ted nevim, jestli samice, kdyz cekaji mladata, to nevim, ale tohle vse by veterinar mel vedet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 227.2 (?), 23.7.2012 18:17

Oprava, kdyz je mene kraliku, veterinar da kazdemu patricne mnozstvi vakciny, ale nauctuje cele baleni, takhle tj.mysleno.Urcite nemuze to mnozstvi pro jednotlive zvire menit, podle zajmu, aby mu vakcina nezbyla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
brousek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 175.210 (?), 2.2.2013 10:58

Jak se pozná králičí mor?

brousek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 140.163 (?), 3.2.2013 9:56

Laicky tak, že ráno ještě žere, v poledne sedí a vypadá skoro normálně a večer je mrtvý. Odpoledne, když by jste byl přitom, tak možná trochu potácivé pohyby, někdy i stopy krve u nosu. Odborně pitva a biochemické vyšetření krve. Už vám pracuje v chovu? Očkování chrání spolehlivě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 113.238 (?), 10.7.2013 22:55

pokud nevíš tak mor amixematozu přenášejí komáři atd.zabraň síťkou nebo jiným zaízením proti komárům aby se dostali ke králíkům a nemusíš odčkovat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 150.127 (?), 11.8.2013 23:38

Králici se nemusí vůbec očkovat a ani se nemusí podávat žádné léky. Jsou velice odolní jsou prostě super. Chovejte je co nejvíce Arakajn.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.60 (?), 13.9.2013 9:17

Dobrý den, mám samici s desetideními králíčaty.Samice přestala žrát a sedí v koutě a asi je ani nekojí, protože vyskakují s pelíšku.Poradí někdo jak bych je měla přikrmit.Nebo co mám dělat ze samicí.Děkuji předem za rady. Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.6 (?), 30.5.2014 19:39

kraliky chovám asi 20 let a ockuji je s koxidiciozou jsem zápasil spomocí sulfamidinu ale nikdy ne zcela bez ztrát poslední 4roky jsem dal na radu znameho a kralikum jednou týdně podávam vrbové větve a 4 roky jsem sulfamidin nepoužil doposud poblem nenastal pozor pri zeleném krmení si králici vetví nevsimají proto jeden nebo i dva dny v týdnu přejdu na seno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika