Jak zabít rychle a účinně králíka



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?) 
15.12.2014 1:29, zobrazeno: 295088x

Zdravím,

předem žádám pouze seriozní odpovědi od lidí pro které je důležité, aby zabití králíka proběhlo rychle a s co nejmenší bolestí pro něj a mohou se podělit o nějakou tu užitečnou zkušenost.

Kdo to někdy dělal asi chápe na co se ptám. Nicméně... včera jsme zabíjeli králíky, měli být původně čtyři, ale udělali jsme včera dva a dneska jen jednoho, protože to není tak jednoduché jak si já i manžel pamatujeme, na víc jsme prostě psychicky neměli, ne nebyla to jatka!, ale nebylo to takové jaké si myslíme, že by mělo být.

Resp. první samice byla absolutně v klidu a povedlo se to, nijak se netřepala, ani nic dalšího. Protože to však "na jistotu" bylo na třetí ránu kdy jsem viděla, že je opravdu konec, pak jsme ji zbavili krve. Od začátku až do konce vše v klidu, tak jak si myslíme, že by to mělo být.

Nicméně protože se nám to rukou zdálo slabé (měla by "na jistotu" stačit jedna rána podle nás) použili jsme na druhou samici dřevo. To, ale bohužel bylo horší. Zvládli jsme to co nejvíc rychle, ale i když si myslím nebo spíš doufám, že to byly "pouze reflexy", tak prostě takhle ne.

Jednoho samce jsme tedy dělali až dnes, opět hřbetem ruky v naději, že to bude zase v pořádku, ale bylo to horší než včera. Věřím, že to byly reflexy, protože přeci bez krve to nejde, ale zkrátka tyhle projevy já nedám a manžel i když je silnej a statečnej chlap, tak ani pro něj to není to co by chtěl dělat. Nemá problém s tím králíka zabít, ale ne takhle.

Je pravda, že u tohohle určitě sehrála roli jednak naše nervozita, cítila jsem, že jsem ho nedokázala uklidnit jako tu první samici po tom co tomu předcházelo a manžel se taky bál, že to neudělá tak jak chce a také si myslím, že celkově jsou ti naši králíci takoví bojovníci.

Jejich smrt rozhodně nepřišla nazmar. Po očištění a bez hlav zůstalo krásných deset kilo masa s kostí a k tomu 2 litry sádla navíc. 

Ovšem ještě najít nějaký jistý způsob jak je zabít jednou ranou hned a čistě. Pokud ne, tak si raději ty naše králíky odpustím.

Máte někdo nějaké užitečné tipy, fígle jak to prakticky udělat?

Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 185.138 (?), 15.12.2014 11:34

Existují jateční pistole na králíky a drobné zvířectvo, cena kolem 600,-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 15.12.2014 13:01

Děláte to dobře, pro jistotu si udělejte palici, něco jako malou bejsbolku.Rukou to nemusí být ono.To že se škube, jsou reflexy.Jestli dobře omráčíte, nic už necítí.Nic si z toho nedělejte, není to nic příjemného...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 15.12.2014 14:40

Moc děkuji za ujištění a radu. Bohužel už jsem musela u několika smrtí z různých důvodů u zvířat být a ani jejich uspání není tak bezreflexové jak bych si přála, ale vždy jsem byla ujištěna, že opravdu jsou to jen reflexy a nic už necítí. No nezbývá mi než tomu věřit.

Ale kdyby to šlo udělat prostě jinak, aby to bylo naprosto klidné, bylo to prostě lepší.

Ta palice má asi svůj smysl, pamatuji, že babička měla takové topůrko. Akorát nevím jestli budeme mít odvahu to ještě tímto způsobem zkoušet, ale popřemýšlíme o tom.

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 15.12.2014 14:34

Děkuji za reakci.

Uvažovala jsem i o nějaké střelné zbrani, ale střílet na neživý terč není totéž jako na živé zvíře.

Máte s ní nějaké zkušenosti? Jak jsou spolehlivé, kam se má přesně mířit?

Pamatuji si... sice ne naštěstí detailně, protože u prasat, chodím až když jsou v neckách..., že kdysi nějak jedna pistole selhala a kulka nedošla kam měla. To bych nechtěla aby se stalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 111.8 (?), 15.12.2014 15:01

Dobrý den, mám jateční pružinovou pistoli.Je to vynikající věc.Natáhnete, přiložíte cca 1-1.5cm od uší králíka k očím na lebeční plošku, přimáčknete a zmáčknete.Vystřelí hrot, prorazí lebku a králíka zbaví všech životních funkcí.Králík se nestresuje.Mám ji 3roky a jsem spokojen. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 15.12.2014 15:10

Děkuji za reakci. Takhle nějak bych si to představovala, rychle a okamžitě.

Podívám se po ní, jaké se dělají.

Ještě bych chtěla poprosit o jednu radu. Chápu to správně tak, že se v takovém případě králík nedrží za nohy... asi by se to pak těžko dělalo..., ale sám normálně leží?

Při tom držení za nohy mi připadá "dobré" to, že se překrví hlava a měl by již v té chvíli být oblbnutý, ale zase jestli tohle je tak okamžitě, tak by držení za nohy byl pro něj větší stres. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.131 (?), 15.12.2014 19:28

My ho vždycky pohladili, pak vzali za nohy a lup... Měli jsme na to asi 40cm kousek trámku 5x5 s mírně ohlazenými hranami - dostal tou hranou na spodinu lebeční a bylo to hned.

ps - z těch králičích hlav se dělá polévka (přidat trochu tymiánu), my z nich vždycky pak vybrali jazýčky a líčka - nakrájeli do polévky, ostatní dostaly kočky.        Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 16.12.2014 1:07

Děkuji za reakci Lído,

velikost trámku odpovídá cca tomu co jsme na druhou samici použili, akorát to byla kulatina.

Hlavu neděláme, protože ty si předem zamluvil tchán:). Akorát se nám v troubě "peče"/dusí šunka ze stehen a paštika z jatýrek a na ráno je na plotně úžasný vývar z okrájených stehenních kostí. Akorát něco toho masa už do polívky moc nebude, protože jsme ještě večer většinu vytahali a obrali:).

Jinak k té technice, zatím se nám jako nejlepší jeví ta jateční pistole. Už jsem to okukovala a je jich hned několik na výběr, takže budu muset porovnat, abych vybrala dobrou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 16.12.2014 14:03

Pokud si jako já rádi pochutnáte na mozečku-vařená hlava, tak pistol nepoužívejte-střípky kostí! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika