Připuštění kozy



host - 147.128 (?)
25.11.2010 16:34

Dobrý den pane Pavle dlouho jsem nepsal nešel mi počítač. Chtěl jsem se zeptat za jak dlouho a jak se pozná že je koza březí.Byla jenom jednou u kozla a měla dva skoky, snad to bude stačit nebo jsme udělali nějakou chybu. Děkuji za odpověď

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 147.128 (?), 14.11.2010 15:05, zobrazeno: 66289x

Když je koza bezrohá a je připuštěná s rohatým kozlem, budou kůzlata s rohama nebo bez rohů.

Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 60.26 (?), 14.11.2010 18:22

to nikdo nezaruci je to 50na 50

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 60.26 (?), 16.11.2010 22:18

dobry den pane Parolek tak uz ji mate pripustenou? to je dobre aspon se vam rozmnozi chov ted ji teda trochu prilepsujte s krmenim ale zase neprehanet kupte ji nejake vitaminy co obsahuji vapnik ROBORAN nebo NUTRIMIX, RUMIN je dobre mit doma i KOMBISOL kdyz by mela problem s bachorovou dysfunkci a pri porodu ji sparte lnene seminko to se da bezne koupit a tento napoj osoleny ji podejte hned po porodu pomaha to ke stahovani hladkeho svalstva lehce se vycisti preju hodne zdaru Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.128 (?), 25.11.2010 16:34

Dobrý den pane Pavle dlouho jsem nepsal nešel mi počítač. Chtěl jsem se zeptat za jak dlouho a jak se pozná že je koza březí.Byla jenom jednou u kozla a měla dva skoky, snad to bude stačit nebo jsme udělali nějakou chybu. Děkuji za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 60.26 (?), 25.11.2010 19:40

dobry den pokud je pripusteni uspesne tak se jiz neopakuje rije pokud se to nezdarilo tak se rije nebo-li prskani opakuje po 14az 28 dnech jestlize uz tato doba uplynula a koza riji nemela tak je predpoklad ze to vyslo doba brezosti je 150 dni tak si muzete spocitat kdy budete mit tu radostnou udalost Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 147.128 (?), 2.12.2010 19:07

Dobrý den pane Pavle.

Jak jsem vám psal minule tak koza je připuštěná asi tak 4 týdny.

Nyní nám ale méně dojí a to až o 1 třetinu méně. Je možné že by to bylo tím že je březí a nebo je to tou zimou. Koza je v zateleném dřevěném clívku má sucho nemá průvan ale je tam chladno.

Děkuji za odpověď.

Parolek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 60.26 (?), 2.12.2010 22:17

ano je to tak kdyz se koza pripusti tak se nekdy snizi dojivost zvlaste u prvnicky postupne se bude snizovat protoze bude davat vice budoucim kuzlatum a take uz nema zelene krmeni a ty mrazy ji take nepridaji protoze spotrebuje vic energie na zahrati s tim se musite smirit a pred porodem asi 3 tydny by uz nemela dojit vubec aby se tolik nevycerpala koza se poradne rozdoji az po druhych kuzlatech

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 51.200 (?), 6.1.2011 23:20
Dobrý den, chtěla jsem se zaptat, loni jsme koupili kozu se 2kůzlaty, koza dojila velmi málo, po odstavení kůzlat jsem nadojila 1litr mléka, tet máme kozu březí tudíž její druhé mladé, jak mám kozu dojit abych zvýšila dojivost, je potřeba ji oddojovat, když ještě kojí mladé?Předem děkuji za radu: Jindra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.51 (?), 7.1.2011 14:12

Dojivost zvýšíte vhodnými podmínkami a především krmením, i pro kozu platí: Dej krávě do držky, ona ti dá do dížky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.26 (?), 7.1.2011 18:35

nechat kuzlata napit a pak vse dodojit tim se podpori potreba tvorby mleka je potreba v tom zavest pravidelnost po odstaveni dojit ve stejnou dobu dvakrat denne nekdy i trikrat pokud by mela hodne mleka jinak dostane zanet a davat ji teple osolene piti nejlepe sparene otruby pred dojenim teplou vodou omyt a promasirovat vemeno   Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika