Pořízení kozy



host - 70.168 (?)
19.7.2019 22:44

Zvíře si nepořizujeme proto, aby jakž takž přežilo, ale aby se mu dařilo co nejlíp. Koza samotná taky není nejlepší nápad, potřebuje společnost.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 218.17 (?), 16.3.2011 8:33
pořidte si ovce na spásáni - kozu opravdu ne ta je mlsna a sežere opravdu jen co ona chce, co jí jde pod nos.. A co v zimě? seno koza nežere každé, pekne si vybírá..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 18.3.2011 6:32

To znamená, že jste připravená kozu ustájit v teplé stáji, denně jí připravovat krmivo a pití. Pouštět ji na pastvu a přihánět domů. Připravit zásobu sena a podestýlku na zimu. Dovést ji ke kozlovi, když se prská. Pomáhat při kocení. Ošetřovat kůzlata. Po odstavení dojit a zpracovat mléko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 153.179 (?), 1.4.2011 13:51
Také bych raději volil ovce. Koza je podstatně choulostivější na zimu, ovcím bude stačit v zimě přístřešek, kam se mohou schovat (viz naše ovce, za celou zimu si zalezly domů tak dvakrát :). Počítejte ale s tím, že koza i ovce nefungují jen jako sekačka, ale také jako křovinořez, elektrické nůžky na keře atd. :)) Prostě sežerou vše na co dosáhnou a koza je v tomhle ohledu ještě šikovnější. Pamatuju naši kozu jak spolupracovala s ovcema - stoupla si na zadní a ohnula větve tak, aby na ně dosáhly i ovce :) Moje představa o bezpracném sekání zahrady tak vzala za své a teď už jsou jen ve výběhu :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 165.174 (?), 21.2.2014 13:21

Dobrý den, 

pokud byjste chtěla víře na spásání zahrady, tak si kupte ovečky nejlépe Kamerunské, nemusí se stříhat, jsou pro začátečníka nenáročné na chov, by bylo dobré jim vytvořit salaš, kde by se mohli schovávat před nepřízní počasí na jaře i v létě, salaš řekněme pro představu - zahradní domek s dveřmi a i klidně s okénkem.Vždy by na pastvě měly mít dostatek vody(pravidelně měnit každý den), sůl a seno. Ovce si rády smlsnou na mrkvičc, suchém chlebu, jablíčkách a jádro.

O té lásce ke zvířatům, řekla bych že ba naopak čim víc jim dáte najevo náklonost, tak oni vám ji opětují. Samozřejmě né hned, ale až si na vás zvyknou a pochopí, že jste přítel a neublížíte jim.

Já mám doma 2 kozy, zejména jednu můžu považovat za psa, páč slyší na jméno a chodí za mnou jak ocásek a moc ráda se mazlí a kozla(čekám na kůzlátka), 4 psi, kočku, slepice, králíky, a ted budeme pořizovat právě zmíněné kamerunské ovce a chovný pár prasat. Jsem také chovatel začátečník.Také se učím, ale už dost věcí jsem se naučila a ráda se o to podělím. M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Vanillka - (1) - 4.226 (?), 18.7.2019 10:47
Můžu se zeptat kdyby jsme si pořídili kozu na zahradu musíme k ní jezdit každý den nebo stačí na výkend nebo o výkend a jednou týdně třeba ve středu? Stačilo by to té koze kdyby byla ve výběhu kde by měla trávu a jednou za týden by jsme jí dali zrní jestli by ta koza přežila?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 142.55 (?), 18.7.2019 16:55

Pokud by jste dali koze zrní, tak by to ta koza s největší pravděpodobnosti nepřežila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 70.168 (?), 19.7.2019 22:44

Zvíře si nepořizujeme proto, aby jakž takž přežilo, ale aby se mu dařilo co nejlíp. Koza samotná taky není nejlepší nápad, potřebuje společnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.150 (?), 13.5.2013 13:48

I já si pořizuji dvě kozičky pro radost a když se zadaří snad i pro užitek. "Obývák" už mají vybílený s oknem na jih a dvířky sousedí se starousedlíkem - poníkem. Od chvíle, kdy jsme zamluvili dvě odstávčata podílové anglonubijky, stále něco chystám a byť před léty táta kozu Julču měl, pořád si nepřipadám dostatečně vybavená všemi informacemi. Kdykoli mám volnou chvíli, procházím na netu vše, co se dá na toto téma najít. Když narazím na slova člověka, který ví něco důležitého, na co bych nerada zapomněla, napíšu si i poznámku... No a někdy se i zasměju :-) jako v případě Vašeho příspěvku. Děkuji, hned se cítím líp!    Soňa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 112.219 (?), 25.3.2011 23:46
Dobrý den, a můžete mi prozradit, co dáváte koze v zimě když je rozežraná a nechce seno?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 225.45 (?), 1.4.2011 18:58

zkuste ji to seno osolit a nedelam si srandu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika