Kapusta - naklíčené rostlinky padají k zemi



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.144 (?)
12.3.2021 9:37

Padání, houba. Zalít Previcurem, teď už je skoro pozdě, musí se hned při klíčení nebo setí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Shaim - (1) - 57.90 (?), 11.3.2021 23:05, zobrazeno: 1095x

Zdravím,

může někdo zkušený poradit čím to?

Jedná se o kapustu, kterou jsem zasadil do výsebního substrátu od agrocs.

Tušíte, kde je chyba? Málo světla? (je to u okna na severní straně, jinou možnost nemám)

Málo/hodně vody? Nebo prostě choroba houbová? (dle výrobce substrát není třeba propařovat - nečinil jsem tedy tak).

Budu rád za nápovědu, abych příště nebylo další zklamání :-)

Děkuji.


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.144 (?), 12.3.2021 9:37

Padání, houba. Zalít Previcurem, teď už je skoro pozdě, musí se hned při klíčení nebo setí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 230.40 (?), 12.3.2021 9:49

Podle me malo svetla a vysoka teplota v mistnosti, prepikirujte po jedne sazenici zasadit az po zakladni listky   teplota kolem 20 stupnu severni strana neni  vhodna pro jakoukoliv zeleninu vasek 5

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 57.90 (?), 12.3.2021 9:54

Je mi jasné, že severní strana není vhodná (proto jsem to i zmiňoval), ale jinou možnost než u severního okna nemám :-/

Teplota se také špatně řeší, topení je vypnuté, ale teplota je cca 20 stupňů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.103 (?), 12.3.2021 11:36

rostlinky jsou příliš vytažené, pro výsadbu nepoužitelné. Je třeba zajistit násobně více světla.Pokud toto nezajistíte, tak se vám použitelná sadba nepovede vypěstovat. Více světla můžete zajistit alespoň zrcadlem postaveným za květináčem, které bude odrážet světlo z okna, případně celodenním přisvětlováním žárovkou s tzv. denním světlem, tj. okolo 6000K. Sám sadbu také pěstuji, mám jí na jižní straně u velkého okna, přesto ještě přisvětluji zrcadlem, teplota +16-17°, při slunečním svitu samozřejmě vyšší. Ani moje sadba není nic moc, ale aspoň jí lze, až jí zesílí pravé lístky přepikýrovat do skleníku. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika