Jak ochránit zelí před běláskem zelným?



host - 245.57 (?)
14.10.2021 12:13

My měli děravé listy u paprik ve skleníku, granule na slimáky netknuté, škůdce jsem neviděla. I kdyby byli malí slimáčci, zůstala by po nich cestička, nikde nic! 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 23.59 (?), 14.10.2021 10:04

Letos jsem měl čínské zelí jak prostřílené brokovnicí, ale škůdce jsem nenašel. Typuji na malé slimáčky. Nakonec zaúřadoval bažant. Z dvaceti původně zasetých zelíček jsem sklidil tři použitelných po oloupání vnějších listů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 14.10.2021 10:36

Mám to samé ve skleníku a marně dumám, co to žere. Vedle je salát a ten je netknutý, nasypané granule a žádný slimák vedle. Vadí to, protože to zelí dost oslabuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 245.57 (?), 14.10.2021 12:13

My měli děravé listy u paprik ve skleníku, granule na slimáky netknuté, škůdce jsem neviděla. I kdyby byli malí slimáčci, zůstala by po nich cestička, nikde nic! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 14.10.2021 20:50

když to nejsou slimáci, jsou to housenky žluťáska. Oproti běláskovi, jehož vajíčka a čerstvě vylíhlé housenky, jsou ve shlucích, klade žluťásek vajíčka jednotlivě a jeho zelené housenky pak na listech není jednoduché odhalit. Prozradí je ale výtrusy. S koncem léta mohou proniknout motýli i do skleníku a naklást jednotlivá vajíčka i na jiné rostliny, než košťáloviny, třeba na papriky a rajčata. V tuto dobu pak můžete ve skleníku najít nejen děravé listy paprik a rajčat, ale i žírem poškozené plody. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 14.10.2021 21:17

chce to hledat na spodních stranách listů, pomůže taky zatřepat s rostlinami, housenky se leknou a spadnou na zem a tam je seberete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 18.10.2021 9:33

Letos jsem z počátku sezóny chránil košťáloviny netkankou (19g/m2) hlavně proti molicím. Jenže netkanka zvyšuje teplotu uvnitř, takže rostliny vyrostly tak bujné, že jsem ji musel odstranit. Molice pak mým rostlinám nijak neublížily. Nenapadlo mne dát tam později místo netkanky záclonu či něco s většími otvory, ale tak, aby bělásek neprolezl, což tady někdo navrhoval. Řešení pro příští sezónu. Ovšem síť proti ptákům nepomůže proti dřepčíkům. Takže spíš tu záclonu.

Ovšem jsou tam rozhodně i jiní "prožírači" listů. Slimáci sice také, ale jenom pár. Mám ty malé šedé české. Mé podezření padá na mravence a škvory, kteří mi loni totálně zlikvidovali čínské zelí. To jsem pro nevýraznou chuť už letos nepěstoval. Ale vnější listy kapusty a zelí jsou prostřílené jako kulometem a po škůdci ani vidu ani slechu. Jasně, housenky prozradí jejich exkrementy, ale na některých mých rostlinách prokazatelně nejsou. Takže pachatel stále neznámý.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika