Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 
přesný výraz
Při vkládání příspěvků prosím respektujte pravidla pro vkládání příspěvků. Diskusní příspěvky nesmí obsahovat díla (texty, fotografie nebo ilustrace) jiných autorů (například z knih, časopisů nebo jiných webových stránek). Příspěvky autorů, kteří nedodržují pravidla pro vkládání příspěvků, se v diskuzích zobrazují po jejich schválení administrátorem.
Připojit reakci do diskuze Letní vypěstování sadby květáku
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Tak jsem se dal také do toho pokusu. Vysel jsem všechny ty odrůdy květáků a také tu brokolici od Vás, docela se mně zadařilo. Koncem minulého týdne jsem začal výsadbu na záhony. Na prostřední záhon jsem dal po pěti sazenicích z každé z pěti odrůd, celkem 25 ks. Až se trochu ochladí tak tam ještě dosadím čtyři brokolice. Zbývající sazenice květáků dám na ten levý záhon, nějak je tam vměstnám na ty dva řádky uprostřed mezi ty krajové kam přijde cibule. Tento záhon bude po délce rozdělený, vpravo budou rostliny na zimu zakryty běžnou netkanou textilií 19 g/m2, vlevo netkanou 50g/m2 (inzerují lepší ochranu proti mrazu). Na tom pravém záhonu budu testovat běžné odrůdy brokolice (Limba a Steel), kapustu Arkta (už tam pár saznic mám), nějaké saláty (Humil, Apollo, Ledano a Král máje). Prostřední a krajní záhon překryji tunelem zatepleným netkanou 50 g/m2. Včera jsem vyséval ty čtyři odrůdy salátů. Počítám s tím, že pro ně nachystám ještě jeden celý záhon, pokryji je netkanou 19 g/m2, stejně jako další záhon špenátu (budu vysévat přímo do země, asi až v říjnu. Také mne zajímá, jestli ten termín mých výsevů byl správný nebo jestli ho budu muset příští rok upravit. Jinak Stanislawe ještě jednou díky za semena a ať se nám daří.

Vladimír

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Souhlas autora:*Jako autor příspěvku souhlasím s jeho časově neomezeným zveřejněním na serveru ZAHRADA.cz
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
Stránky: 1, 2   

Letní vypěstování sadby květáku

host - xxx.xxx.23.220 (?)
22.7.2020 9:14
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Zdravím všechny pěstitele, v rámci přípravy pokusu se 6 odrůdami květáků vhodných pro ozimou kulturu řeším výsev. Zdroje zdejší i jiné se nijak uceleně letním výsevem košťálovin nezabývají. Jde mi o jakékoli zkušenosti či finty, jež by pomohli řešit vysoké teploty, které jsou pro klíčení košťálovin nevhodné. Použiji sadbovače, nejde tedy o přímý výsev. Děkuji za názory, rady, porady.

Stanislav

Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna

walter. (234) - xxx.xxx.168.103 (?), 22.7.2020 22:40
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

na výsev už je pozdě. Na výsadbu sazenic ještě snad ano, ale každý den zpoždění pak bude znát. Květák udělá slušnou růžici v průměru za 100 dní od výsadby sazenice. Walter

Připojit reakci

Mr Bigggg (2768) - xxx.xxx.60.92 (?), 23.7.2020 8:00

Vysévám všechno stejným způsobem. Místo sadbovače používám kelímky od kávy z automatů, které mám ještě rozdělené na čtyři samostatné díly. Teplotou výsevů jsem se nikdy nezabýval, mám na skříni cca 24 °C (více méně je to všechno ve tmě), Kelímky naplním substrátem cca 2 cm pod vrch, do kadého dílu položím na povrch jedno semínko a zakryji to celé sklem. Za tři dny to zkontroluji, většina semen už má klíčky a tak to zasypu jemným substrátem a dám to ven na světlo, aby se sazenice nevytahovaly (už bez skla). Je třeba to opravdu pohlídat a podívat se na to hned ráno po třetí noci. Jinak se může stát, že rostlinky z vyklíčených semen se v té tmě vytáhnou a je problém se zasypáním. Květák a všechny košťáloviny, které jsem letos 18.6. vysel vyklíčily 100% a už týden je mám vysazené na zahradě. Pro ilustraci přidávám fotku z dnešního rána, výsev salátů Král Máje a Deon z neděle odpoledne. Teď to zasybu a dám na balkón. Semeny salátu jsem nešetříl, takže jsem dával dvě i tři semena na buňku (vyjednotím to jak vylezou). Ještě přidávám obrázek vztahu výsevní teploty a počtu dní za jak dlouho zelenina vyklíčí. Nepozoruji tam, že by teploty kolem 25 °C (82 °F) měy nějaký negativní vliv na klíčení.

Vladimír

PS.: Můžete trochu nastínit, jak ten Váš pokus s těmi ozimými květáky bude vypadat? Měk bych zájem také něco takového zkusit.

Obrázky:
Teploty klíčení
Teploty klíčení
Klíčení salátu
Klíčení salátu
Připojit reakci

JZFK (7) - xxx.xxx.234.211 (?), 23.7.2020 8:47
To zasypovanie substratom po vykliceni robite aby sa skratila vzdialenost po klicne listy? Ja som vysadil brokolicu limba na vonkajsie pestovanie okolo 5 júla, ta v kelimkoch bola v kôlni pri polotme a vysla po 3 dnoch, a v sadbovacoch nevzisla zakryta foliou v skleniku(asi vyhnilo semeno pri vysokej teplote), tak som opakoval vysev po tyzdni
Obrázky:

Připojit reakci

Mr Bigggg (2768) - xxx.xxx.60.116 (?), 23.7.2020 12:23

To zasypávání nemá nic společného s tím jak dlouhý bude stonek ke klíčním lístkům. Jak dlouhý bde stonek, tak to záleží na tom, jaké bude světlo ateplo v okamžiku, až rostlinka z toho naklíčeného semínka překoná tu zeminu, kterou jsem ji zasypal (za dva nebo tři dny podle odrůdy).Tento způsob výsevu jsem začal praktikovat nejprve u rajčat tehdy, když jsem pěstoval třeba 80 různých odrůd a od každé jsem měl jen 5 nebo deset semen. Přitom jsem chtěl jen jednu rostlinu od každé odrůdy a tak jsem vysel do kelímku dvě odrůdy po dvou semenech. Za tři nebo čtyři dny jsem věděl jestli klíčí a pokud ne tak jsem udělal dosev. Jwe to dobré i proto, že člověk je schopen opravdu posoudit jestli semena v obchodě jsou oprvadu neklíčivá. Dost čast si lidé stěžují, že semena jim neklíčila, ale často to může být chybami v substrátu neboi chybami v předpěstování.

Vladimír

Připojit reakci

Mr Bigggg (2768) - xxx.xxx.60.116 (?), 23.7.2020 12:39

Ještě k tomu skleníku: Když se mrknete na tu tabulku teplot tak uvidíte u Caulifloor při 95 °F (cca 31 °C) nulu stejně jako u většiny zelenin. Znamená to, že při této teplotě semena nebudou klíčit.

Vladimír

Připojit reakci

JZFK (7) - xxx.xxx.234.175 (?), 8.8.2020 8:29
Tak uz su priesady na zahone po cibuli, tie z kelimkov isli o tyzden skôr von, sú to tie vlavo na kraji
Obrázky:

Připojit reakci

host - xxx.xxx.172.73 (?), 8.8.2020 13:17

Nějaké podrobnější údaje by nebyl? Třeba kdy jste vyséval do kelímků, a kdy jste je přesadil. Vyséval jste také do volné půdy? Ty květáky jsou určené k letošní sklizni? Pokud ano, počítáte s nějakým překrytím foliovým tunelem v pozdním podzimu? Každý nápad, který by mne inspiroval vítám. Opravdu mě to zajímá.

Vladimír

PS.: Včera jsem vysel semena ozimých květáků a jedné brokolice na přezimování- pokus.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.234.130 (?), 8.8.2020 18:56
Prispevok nadväzuje na vyssi, teda je to brokolica limba a vysieval som 5 júla priamo do kelímkov po 2 semena, neskor som nechal len jednu silnejsiu rastlinu, vzislo takmer kazde semeno. Tie v sadbovacoch na prvykrat nevzisli v skleniku kvôli vysokej teplote, tak som vysev opakoval po tyzdni. Za cca 4 tyzdne som mal hotove prve priesady, ktore som vysadil zaciatkom augusta, a tie zo sadbovacov o tyzden neskôr. Kelímky aj sadbovace som nechal vyklicit v kôlni, a potom presunul do sklenika, kde som zalieval do podmisky. Zakryvat nebudem, ale chemicku ochranu pouzijem v pripade potreby, pokial nebude vytvorena ruzica
Připojit reakci

Mr Bigggg (2768) - xxx.xxx.172.73 (?), 8.8.2020 19:42

Já jsem košťáloviny vysel 18.6., vysadil 13.7.a dnes (fotka ze 4.8. vypadají asi takto. Pěstuji v tumelu zakrytém záclonovinou. chrání před běláskem i můrou zelnou.

Vladimír

Obrázky:
Košťáloviny
Košťáloviny
Záclonovníky
Záclonovníky
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2   
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Chov krůt22.9.2020
Chov krůt21.9.2020
Slepice - kolik potřebují místa20.9.2020
Slepice - kolik potřebují místa18.9.2020
Překrmení brojleři? Váha 5-6 kg14.9.2020
Překrmení brojleři? Váha 5-6 kg14.9.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020