Zasadit cesnek bez moreni?



host - 16.190 (?)
13.11.2009 13:25

Sulka se přestala vyrábět.Sulka má být podle šlechtitele česneku použita pouze v případě reálného rizika přítomnosti háďátka /6-12hod, proti vlnovníku česnekovému 0,5hod/.Sulka při delším moření česnek poškozuje. Kdo používal ROVRAL, místo něj krátce před výsadbou namočit česnek na 1-2 hodiny do obyčejné vody.A mé osobní zkušenosti: Jsem dlouholetým pěstitelem česneku/pro potřebu širší rodiny/ a doposud jsem česnek nemořil. Pokud se nějaká rostlina česneku začne při růstu chovat nepřirozeně, zavčas ji vykopnu. Za tím účelem sázím o trochu víc stroužků.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 79.49 (?), 13.11.2009 12:33, zobrazeno: 21790x

Ahoj

sadba vypada zdrave a zatim se na m nepodarilo sehnat ani sulku ani ditan, mame to risknout bez osetreni?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 45.163 (?), 13.11.2009 12:57

Já tedy nemořím česnek nikdy a pěstuju si ho už pěknou řádku let bez jakýchkoli potíží. Jednou jsem podlehla mediální osvětě v jednom zahrádkářském časopise a koupila jsem si sulku. Když jsem si přípravovala záhon na sázení česneku šel okolo soused a přes plot mi sdělil, že on už má česnek týden v zemi. Já na to, že ho teprve budu mořit. On se mě ptal proč? Tak mu říkám, že třeba proti háďátku. On se mě ptal, jestli jsem ho tady někde někdy v minulých letech viděla? Já na to, že nikdy. On protočil oči a změnil téma hovoru. Česnek jsem zasadila opět bez namoření a vůbec nic zlého se nestalo. Někde však asi můžou řádit nějaké choroby, které česnek ohrožují, třeba různé plísně. Ani toto se však nikdy na mých záhonech nevyskytlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.190 (?), 13.11.2009 13:25

Sulka se přestala vyrábět.Sulka má být podle šlechtitele česneku použita pouze v případě reálného rizika přítomnosti háďátka /6-12hod, proti vlnovníku česnekovému 0,5hod/.Sulka při delším moření česnek poškozuje. Kdo používal ROVRAL, místo něj krátce před výsadbou namočit česnek na 1-2 hodiny do obyčejné vody.A mé osobní zkušenosti: Jsem dlouholetým pěstitelem česneku/pro potřebu širší rodiny/ a doposud jsem česnek nemořil. Pokud se nějaká rostlina česneku začne při růstu chovat nepřirozeně, zavčas ji vykopnu. Za tím účelem sázím o trochu víc stroužků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 13.11.2009 13:50

Jste štastní pěstitelé, protože já jsem s česnekem před lety, právě pro masívní napadení chorobami skončil. Moření nemoření, střídání, podsýpaní popelem, zaříkávání, pálení vonných tyčinek ani tanec s bubínkem nepomohly. Zplesnivěl vždy všechen. Letos jsem zasadil pár stroužků na úplně samostatný nový záhon mimo ostatní zeleninu. Jen ze zoufalství z toho co se prodává v krámě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 106.146 (?), 14.8.2010 22:33
Zkuste nasázet odrůdu Dukát a na jaře postříkat proti houbomilce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika