Ředkvičky v zimní zahradě



host - 16.190 (?)
3.12.2009 8:10

Prosím o objasnění : Tetraploidní ředkvička Kvarta..., Jaký význam má pro mne, že je tetraploidní?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 89.145 (?), 8.2.2009 12:20, zobrazeno: 10474x
Zdravím, zkusil jsem nasít ředkvičky do truhlíku umístěného v zimní zahradě, ale výsledek je nějaký rozpačitý. Rostlinky vyjely rychlostí blesku, ale mají malé lístečky na vytáhlých, cca 5 cm vysokých stoncích. Vypadá to, že místo bulviček budu mít "vlasatý" truhlík. Věděl by zde někdo čím to může být?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 8.2.2009 12:30

asi málo světla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 9.2.2009 15:45

Ne všechny odrůdy ředkvičky se hodí pro rychlení. Mám kladné zkušenosti s odrůdou Mária. Ředkvička vysévaná v lednu dojde do sklizně za 8-9 týdnů ovšem v ideálních světelných a tepelných podmínkách velkovýrobních skleníků. Teplota nesmí přesáhnout 20 st.C, spíš méně. Máme lodžii zasklenou dvojsklem v plastových rámech. Toto dvojsklo je naplněno nějakým plynem a vnější strana je pokovena proti ultrafialovým paprskům. Některým rostlinám (zvlášť stáleteleným) se zde dobře daří. Předpěstování sadby se však za tímto sklem nedaří. Zřejmě chybí ty ultrafialové paprsky. Rostliny se vytahují a nerozvíjí se dostatečně jejich zelené části i když před tím vyklíčily a sešly docela dobře. Ale abych se vrátil k těm ředkvičkám. Nečekejte, že dokážete v tomto prostředí vypěstovat ředkvičky jako palec. Ale vždyť vegetariáni používají i mladou nat´ ke konzumaci. Ještě- přemokření ředkvička nesnáší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Veselka - (13) - 181.72 (?), 29.9.2009 10:13

Přidám svoji zkušenost, která je snad způsobena tím, že ředkvičky a jiné pěstuji pro radost a věnuji se jim...

Když jsem přišla do domu a "dělala" ředkvičky po svém, všichni včetně manžela se mi smáli, že z nich nic nebude a ono nejenže bylo, ale chutnaly výborně a i velikost byla také dobrá.

Vždy si vyseji hustě ředkvičky do minipařníku, zvířecí klec obalená potravinovou folií nebo něco jiného, co je hodně vysoké a dá se odvětrávat. Když jsou ředkvičky připravené, vytáhlé nitky s vytáhlými lístky, přepíchám je po částech do záhonu cca 5 cm od sebe. V bytě jsem je dávala do truhlíku za okno ven, v zimě doma, stejný systém, vzdálenost o něco menší (do kříže). Zbytek ředkviček nechám v pařníčku a přepichuji podle potřeby a místa zhruba během jednoho měsíce. Když mírně v záhonu či truhlíku povyrostly, přepíchám je znovu s větším odstupem, v záhonu cca 10cm a pak již jen pleji, prokypřuji půdu, je-li potřeba a sleduji jak rostou. Důležité je, aby nebyly zcela "ponořené" v zemi, ale mírně pod natí. Jakmile obrostou hustě listy, postupně je odstřihávám, kromě středových, tak, aby k nim mohlo stále světlo, ale ne příliš. No a nakonec sklízím výborné a chutné ředkvičky. Je to piplačka, ale stojí za ten výsledek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.190 (?), 3.12.2009 8:10

Prosím o objasnění : Tetraploidní ředkvička Kvarta..., Jaký význam má pro mne, že je tetraploidní?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika