Petržel



host - 214.246 (?)
8.5.2024 12:25

Několik poznámek. Video není potřeba sem vkládat.Staci si si zadat seti mrkve do plata na vajíčka a samo se videa nabídnou.Plata mám jenom desítky a napadlo mě, že na převoz sazenicek, pokud bych je chtěl převážet autobusem, by byly vhodné. Nám je donesla paní z nějaké výrobny lahůdek. Ty by se priklopily a daly do tašky po dvou vedle sebe. Rostlinky by byly v bezpečí. Před týdnem jsem pohazel na tacek sáček mrkve. Už jsou tam nějaké kličky. Chci to taky zkusit. Jen nevím jestli tu piplacku zmaknu. Když tak nastoupí žena. Až bude čas dam foto z mobilu. Ty kličky jsou strašně dlouhé. Jinak mrkev na záhonu nejednotime, kde jich je hodně, presadime do prázdného místa. To je zážitek. Loni se to ujmulo a letos hned po akci začalo jemně pršet. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3262) - 61.235 (?), 8.5.2024 9:15

Nejprve bych chtěl přidat to video s pěstováním mrkve v platech od vajec.

https://www.youtube.com/watch?v=T-zqzKS... zinggarden

Bohužel na tomto fóru nejde příspěvek z YOUTUBE přehrát. Dal jsem ho také do Zahrada.online a tam to funguje, takže kdo má zájem, může si to prohlédnout tam.

Začal jsem pokusy s tímto pěstováním, ale chci ho využít pro pěstování petržele. Namočil jsem semena petržele na cca 40 hodin (jak je doporučováno v knize 1000 dobrých rad), potom jsem dal semena na vlhký ubrousek nakličovat. Pinzetou jsem potom potom dával naklíčená semena do dvou plat od vajec. Tyto plata jsem dal na balkon, občas jsem je kropil, ale výsledek nebyl žádný. Asi všechna semena zaschla. Osadil jsem ještě třetí plato, když mám možnost tak je kropím, minimálně třikrát denně. Dnes už vidím, jak mně ty rostlinky pomalu lezou. Teď mne čeká problém, jak dopravit to plato na zahradu, místo kam je dám už mám připravené, hluboko zryté a půdu promíchnou s púrosátým kompostem. Mám nachystané také čtvrté plato a na něm vyzkouším tento postup: Semena petržele namočím a do každé jamky dám tři nebo čtyři semena. Budu často kropit a pro zajištění vlhkosti překryji NT 19g/m2. Od manželky jsem dostal úkol koupit ještě dvě plata vajec (budou tento týden ve slevě), takže se mohu těšit na další pokračování experimentu.
Vladimír
Nahoru

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 214.246 (?), 8.5.2024 12:25

Několik poznámek. Video není potřeba sem vkládat.Staci si si zadat seti mrkve do plata na vajíčka a samo se videa nabídnou.Plata mám jenom desítky a napadlo mě, že na převoz sazenicek, pokud bych je chtěl převážet autobusem, by byly vhodné. Nám je donesla paní z nějaké výrobny lahůdek. Ty by se priklopily a daly do tašky po dvou vedle sebe. Rostlinky by byly v bezpečí. Před týdnem jsem pohazel na tacek sáček mrkve. Už jsou tam nějaké kličky. Chci to taky zkusit. Jen nevím jestli tu piplacku zmaknu. Když tak nastoupí žena. Až bude čas dam foto z mobilu. Ty kličky jsou strašně dlouhé. Jinak mrkev na záhonu nejednotime, kde jich je hodně, presadime do prázdného místa. To je zážitek. Loni se to ujmulo a letos hned po akci začalo jemně pršet. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3262) - 61.235 (?), 8.5.2024 13:11

Jestli tomu dobře rozumím, tak to zkoušíte s mrkví. Ten nápad s těmi přiklopenými platy je zlatý. Doufám, že dáte nějaké další informace z pěstování a také konečný výsledek. Díky.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 214.246 (?), 8.5.2024 17:07
Při zvětšení jsou po týdnu vidět snad klíčky?
Mrkev klíči
Mrkev klíči
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3262) - 60.40 (?), 9.5.2024 12:09

Kvůli přesuvu na zahradu jsem musel zmenšit plata z třiceti buněk na dvacet pět- 5x5. Vyfotil jsem to jedno plato, jsou tam už vidět zelené rostlinky, asi jedna třetina. Vůbec mně to nevadí, protže bych stejně musel protrhávat, spon 5x5 cm je příliš malý Zahájil jsem někdy kolem 25. dubna a lezou až teď (po čtrnácti dnech). Asi to není až tak neobvyklé, protože v literatuře se uvádí, že klíčivost petržele se vyhodnocuje až po 21 dnech.

Do druhého plata jsem dnes dal ta semena, která na tom ubrousku nějak moc neklíčila. Do každé jamky jsem dal tři semena.

           Vladimír

Plato s rostlinkami petržele
Plato s rostlinkami petržele
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 141.161 (?), 11.5.2024 21:15

Nemusíte čekat na klíčky, prorůstají do ubrousku a snadno se poškodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika