Nedaří se kořenové zelenině



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?)
6.1.2012 10:40

Pomoci může výsev kořenové zeleniny do vyvýšených hrůbků. U mě po zavedení hrůbků vyrostly mrkve a petržele mnohem větší, ale ujímavost semen byla o to horší.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 11.106 (?), 4.1.2012 11:03, zobrazeno: 8104x

Na naší zahradě se nedaří kořenové zelenině, včetně ředkviček a také cibuli. Vše má malinkaté bulvy. Čím to může být? Záhon je přerytý, přiměřeně vyhnojený...

Všemu ostatnímu se daří dobře, ovoci, plodové zelenině...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 1.10 (?), 6.1.2012 7:50

Dobrý den, také se mi to první rok stalo, pak jsem vyzkoušela jinou odrůdu cibule, ta byla letos, vlastně loni krásná, ale s kořenovou zeleninou mám také problém. Vždycky mi vzejde až napotřetí. Semena když vyklíčí v půdě, musí se neustále zalévat, aby klíčky neuschly. A mně také pomohlo, když jsem do půdy přidala písek. Pak jsem měla mrkvičku jednu vedle druhé. Petržel mi ale neroste. Naroste vrch, ale kořen nikde, jen takový ocásek. Zkuste ten písek a cibuli jsem měla loni Všetanu. Zdravím Petra S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 6.1.2012 8:52

Souhlasím, vypadá to na moc těžkou půdu. Kořeny ostatní zeleniny se proderou, ale bulvy mají problém. Takže vylehčit pískem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 6.1.2012 10:40

Pomoci může výsev kořenové zeleniny do vyvýšených hrůbků. U mě po zavedení hrůbků vyrostly mrkve a petržele mnohem větší, ale ujímavost semen byla o to horší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 173.202 (?), 13.1.2012 21:41

Na prolehčení půdy můžete použít taky popel. Tchýně má celer jak dětské hlavy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 1.10 (?), 31.1.2012 8:25

Navíc je popel výborný půdu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.182 (?), 31.1.2012 10:30

Kořenová zelenina a cibule nesnáší čerstvě vyhnojenou půdu. Mrkev a petržel potřebují půdu zrýt hluboko, jinak se kořeny dělí na camfrňousky.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zahrádkář ze severu - (4) - 16.22 (?), 3.5.2012 23:15

Možná máte vyhnojeno až moc, zejména čerstvý hnůj a mrkev nebo petržel nejsou kamarádi.

Zřejmě se jedná o tvrdou těžkou půdu, pomůže semínka nasít do rádku písku a dále pěstovat na tzv. hrůbcích (jako když se pěstují brambory). Postupně pak hlínu zlehčovat pískem, pilinami, popelem a substrátem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 63.251 (?), 18.5.2012 20:46

Zázraky dělá přihnojení síranem draselným. Draselné ionty jsou zodpovědné (mimo jiné) za ukládání zásobních látek. Na cibuloviny má pozitivní vliv také obsažená síra.

Markéta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika