Mrkev, ředkvička - pěstování na semeno



gazzo - (5) - 231.77 (?) 
30.4.2013 18:04, zobrazeno: 11325x

dobrý den.

zakoupil sem tyto odrůdy mrkve-Mrkev dračí a ředkvičky-Filadelfia, francouzská snídaně, a ředkvička francouzská a v sáčku sem našel zhruba po 7Ks semínek(u mrkne něco okolo 15 s) a říkám si že si je namnožím. jen sem nenašel nikde na internetu jak na to..

říkám si že když mám po pár kusech tak je mě líto to sadit a sníst..nejrači bych si je namnožil na semeno a další rok užil v hojném počtu..jen netuším kdy zasázet a jak..

děkuji za info

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 30.4.2013 19:20

Mrkev je dvouletka, ředkvička Vám vykvete hned. Nedělal bych to, pokud to dotáhnete do konce, tak budete mít osivo nevalné kvality. Co když to je F1 /to jste neuvedl/.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
gazzo - (5) - 231.77 (?), 30.4.2013 20:13

právě označení F1 to nemá (měl sem za to že se to uvádí vždy)

kdo si mě říkal že mrkev roste jeden rok a když se nechá další roktak rozkvete nebo tak nějak, ale nic sem o množení mrkve/ředkve nečet.

u ředkviček/mrkve čekám že semena by měla být lepší než z jiných druhů co jsou označené F1

v balíčku sem našel od mrkve třeba jen 7 ks semen což mě dost zděsilo za cenu cca 20Kč

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 30.4.2013 21:17

Mrkev nasejete, na podzim sklidíte a uložíte někde ve studeném sklepě, protože v záhonu by pravděpodobně nepřežila zimu. Na jaře zasadíte a ona vykvete. Sklidíte semena a další rok je vysejete.... Uf. Kupte si normální mrkev karotku, nasejte ji a radujte se ze sklizně. Dá se set ještě zkraje června, aby něco udělala. Pozor, ať Vás to nemate: Zkraje léta se seje raná mrkev, ne pozdní. Pozdní mrkev se seje na jaře, má dlouhou vegetační dobu, proto je pozdní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 25.2 (?), 9.5.2013 17:54

wink To je jedna možnost, snadnější je ale druhá možnost pro ty pohodlnější, prostě mrkev i ředkvičku nechat na místě do dalšího vegetačního roku. U semenaček většinou stejně rostlinu k ničemu jinému nelze použít, kořen bude zdřevnatělým a nebudou o něho stát ani králíci. Trochu jste si to s výsevem popletl, raná mrkev se seje na jaře právě proto, že je to karotka s relativně krátkou pěstební dobou, pozdní mrkve se sejí právě na podzim pro rychlejší jarní start a zkrácení jarního vzcházení. - U podzimního výsevu karotek je možné díky hybernaci semene přeskočit plodový rok a skočit přímo do semenaček. - Problematika semenářství není tak jednoduchou záležitostí, jak ukazují zklamaní zahrádkáři kterým zakoupené semeno nevzejde. I u nehybridního osiva existuje jalové semeno které se těžko pozná a hodí se spíše ke krmným účelům. Jinak hodně zdaru v amaterském semenářství,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 58.231 (?), 9.5.2013 21:56

25.2 Guláš v setí ranné a pozdní mrkve máte Vy, Příspěvek, který jste opravoval je dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.154 (?), 5.2.2016 11:41
V lońském roce jsem zkusil vypěstovat semeno bílé ředkvičky, nechal jsem asi 10 rostlinek na záhonku a bylo toho strašně moc.Rostliny vyrostly až do výše pasu a těch tobolek bylo tolik, že jsem většinu stejně vyhodil, neměl jsem na to nervy. Musel jsem je ale minimálně jednou stříkat, vrhli se na ně malí, kovově lesklí broučci a všechno by sežrali. Píšete, že osivo nebude kvalitní, uvidím, jak letos vzejdou a dám vědět, mám toho snad dvacet deka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika