Jakon



rbata - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 134.22 (?)
20.2.2018 2:16

Rok s rokem se sešel, tak jen pár poznámek - loni díky suchu rostliny jakonu neudělaly příliš velké keře, příjemně však překvapily hlízy, na těch se sucho nepodepsalo. Dostal jsem "novou" odrůdu z Británie, tak jsem zvědavý, loni jsem ji sázel dost pozdě, i tak přinesla úrodu, letos už mám sazeničky cca 5 cm vysoké, takže půjdou obě odrůdy zároveň na pole. Ta anglická odrůda má, zdá se, méně hlíz, ale větších. Zatím je brzo na hodnocení, uvidíme na podzim.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
rbata - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 134.22 (?), 8.4.2016 7:51
Jde to, podle mě je lepší uříznout ten výhon ale nechat na kaudexu dolní část alespoň s jedním párem listů - vyžene to pak 2 výhony z nichž se dají vypěstovat nové rostliny. Já to zakořeňoval ve vodě. Chvíli to trvalo, ale nakonec pustily kořeny všechny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 8.4.2016 7:57

diky, pristi rok to zkusim, takto se dá vypestovat mnohem vic rostlin nez jen delenim kaudexů, aspon to tak u jinych rotlin bývá..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rbata - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 134.22 (?), 20.10.2016 15:07

Po dalších x měsících - koncem září je porost docela vysoký - i když jsou pěstitelé, kteří mají i vyšší


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rbata - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 134.22 (?), 16.11.2016 23:54

Dnes poslední obrázek - výsledek pěstitelského snažení. Jakony jsem vyryl, část ostříkal hadicí a nafotil. Pokud budou nějaké dotazy, rád zodpovím - i na SZ

Sklizené jakony
Sklizené jakony
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 17.11.2016 13:50

zdravím, odkud prosím máte tuto odrudu jakonu, koukam, že je fialová, já mam tu klasickou žlutou, nevíte co je to za odrudu a zda je chut nejak odlisna? díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 134.22 (?), 17.11.2016 22:45

Fialová je jen na fotce, nevím proč. Zkusím to vyfotit ještě jednou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rbata - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 134.22 (?), 27.1.2017 20:33

Tak jsem nakonec nevyfotil, omlouvám se, vzpoměl jsem si na to až pozdě. A už zase chystám kaudexy/hlízky na sázení. Je to takové pořád dokola - zasadit, okopávat, sklidit atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rbata - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 134.22 (?), 20.2.2018 2:16

Rok s rokem se sešel, tak jen pár poznámek - loni díky suchu rostliny jakonu neudělaly příliš velké keře, příjemně však překvapily hlízy, na těch se sucho nepodepsalo. Dostal jsem "novou" odrůdu z Británie, tak jsem zvědavý, loni jsem ji sázel dost pozdě, i tak přinesla úrodu, letos už mám sazeničky cca 5 cm vysoké, takže půjdou obě odrůdy zároveň na pole. Ta anglická odrůda má, zdá se, méně hlíz, ale větších. Zatím je brzo na hodnocení, uvidíme na podzim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.65 (?), 17.1.2024 9:33

dobrý den, prosím vás kdy dáváte do truhlíku?  letos chci vyskoušet... děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rbata - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 144.83 (?), 3.3.2024 10:52
Dávam je do truhlíku začatkem koncem února až začátkem března.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika