čím pohnojit mrkev a petržel?



host - 172.35 (?)
11.3.2008 8:30
Nejlepší je ji zaset co nejdříve z jara dokud je ještě dost vláhy aby mohla semena vzklíčit.Ten rok kdy zaseji tak nehnojím.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 172.35 (?), 8.2.2008 7:46, zobrazeno: 16367x

Prosím o pomoc jak mám zaset /mělce/ mrkev a petržel a jak ji pomoct k větší úrodě. Na zahradě je sucho není možnost zalévání. Mohu něčím pohnojit.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 172.35 (?), 11.3.2008 8:30
Nejlepší je ji zaset co nejdříve z jara dokud je ještě dost vláhy aby mohla semena vzklíčit.Ten rok kdy zaseji tak nehnojím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Lenka U. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 114.199 (?), 11.3.2008 9:41

Taky není špatné nesít příliš hustě a včas vyjednotit. V přehuštěném porostu kořenová zelenina špatně roste. Když nemůžete zalévat, zkuste je nasít do takových mělkých brázdiček, kam by mohla stékat dešťová voda a půdu kolem řádků důkladně namulčujte (nejlíp se mi osvědčila čerstvě posekaná krátká tráva - třeba ze sekačky).  Jinak  mrkev  (i petržel) je zelenina druhé trati, ta by se moc hnojit neměla (maximálně kompostem, pokud máte chudou půdu, ale jenom trošku).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 11.3.2008 9:55

Jak je psáno, mrkev v II. trati taky nehnojím. Krátce po vzejítí ji dál až do sklizně ani nezalévám. Zdá se mi, že hledajíc vodu, vytvoří delší a nerozvětvený kořen. Je to ale možná jen můj dojem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 20.2.2009 23:15

Pro kvalitní kořeny mrkve je zásadou hluboko zpracovaná půda. Vysévám co nejdříve. Pro letošní vegetační období jsem sel kadeřavou petržel o Mikuláši. Kořenovou a mrkev jsem nestihl. Další důležitou zásadou je důsledné jednocení alespoň na 5cm. Máte-li chudší půdu, nic nezkazíte po jednocení před okopávkou přidat do řádek trochu CERERITU!!! Ještě k té závlaze. Mrkev i petržel jsou zeleniny, které nevyžadují závlahu. Dobře jim vyhovuje údržba bezplevelného stavu půdy a častá okopávka. Heslo starých hospodářů: "Když dvakrát okopeš, jako když jednou pohnojíš".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika