Mrouskání



Stránky: 1,  2   
host - 6.10 (?) 
18.2.2013 15:11, zobrazeno: 38071x

Zdravím, prosím můžete mi poradit?

Máme tu naší Micinu nalezenkyni, teď měla na kastraci, ale bohužel se to musí přesunout až na březen. Zatím je v poho, jen se děsím, aby nezačala mrouskat dříve, protože přes den lítá venku a na noc jí ještě zavíráme do předsíně. Předpokládám, že poznám, až začně mrouskat, ale... je možné, že i kdyby se s kocourem spářila, tak se bude dál chovat jakoby mrouskala? Páří se kočky převážně večer? Jde mi o to, že jsem jí nedávno na terase načapala s jakousi jinou kočkou(nevím zda samec či samice),seděli tiše pod lavičkou, jakmile jsem vlezla na terasu rozprchli se, jako bych vyrušila malé děti u první pusy, Mica hned běžela domů a ta druhá zdrhla.Tak se teď děsím toho, aby ještě nemrouskala a vydržela to do března.Kolik může mít na poprvé koťat? Doma ji mít pořád zavřenou nemůžu.Děkuji za info.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 220.186 (?), 18.2.2013 20:33

Prodávají antikoncepci pro kočky - prášky, které se dávají v období možného zabřeznutí (+ nějaký čas před a po tomto období). Kupte jí je zatím, než ji necháte vykastrovat, nebo budete mít koťátka.  Kočky se páří kdykoliv během dne, několikrát během "mrouskacího" období, i s různými kocoury.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.10 (?), 19.2.2013 11:54

Děkuji za odpověď.Kolik prosím taková antikoncepce stojí? Nemáte představu? a ještě jeden dotaz. Všimla jsem si, že když kolem nás doma prochází vibruje svým ocáskem jako když si značkuje území, ale nic při tom nevypouští a dělá to jen krátce, tak 2s.Znamená to něco?Nebo se jen protahuje.Jednou totiž na zahradě,,močila" syn k ní ale doběhl a tak ho označkovala taky.Nerada bych, aby mi značkovala i v domě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 185.138 (?), 19.2.2013 15:41

Nejlepí je kastrace před značkováním, pak už to jen méně smrdí, ale značkovat nepřestanou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.186 (?), 19.2.2013 20:29

Mám dojem, že asi 25,- tableta, ale za "mrouskací" období se jich dává víc v nějakých intervalech... Kočka si území neznačkuje, to dělá kocour (po kastraci už ani ten).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 185.138 (?), 9.4.2013 22:44

Kdyby to tak byla pravda! Mám obojí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 67.111 (?), 10.6.2013 10:03

Antikoncepci nedoporučuji a to především pro to, že kočkám se poté vytváří nádor. Mám s tím špatnou zkušenost. Hanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 216.226 (?), 19.2.2013 15:29

Záleží taky na tom, kdy březnu na kastraci jdete.  Kočka je březí cca 2 měsíce, v nízkém stupni vám ji veterinář vykastruje i s plody. Kastrační rána je o něco větší, ale nic hrozného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 148.1 (?), 9.4.2013 3:17

Zdravím, tak jen chci dodat, že jsme Micinu vykastrovali za 1min 12.Už mrouskala, ale vet. jí vzal, zvládla to v pohodě, dokonce nám řekl, že má max.10 měsíců, což bylo naše překvapení, protože jsme mysleli, že má min.1,5 roku.Takže tak.Mrouskání už tedy neřešíme. Mám prosím dotaz- proč jsou kastrované kočky náchylnější na močové kameny, než nekastrované?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 185.138 (?), 9.4.2013 22:49

Tento názor se drží hlavně kocourů, při kastraci příliš brzo nemají dostatečně velkou močovou trubici a proto potíže s kameny. Ale kolem 7. měsíce se začínají toulat a než o kocourka přijít... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika