Krmivo



host - 240.228 (?)
20.11.2017 20:03

Srovnávat? Úplně jste mne vyděsilawink Ne, teď vážně. Vím, že většina,,obyčejných" majitelů psů, se v tom vůbec neorientuje, vidím to na své mámě či tchánech. Ale ani můj švagr, prakticky stejně starý jako já, si o tom nic nezjistí - tam je to spíš o lenosti a neochotě do psa investovat. Tak jen trochu osvětysmiley V kvalitních granulích se podíl masa pohybuje kolem 50%, v těch, co nejspíš kupujete v marketech bych si tipnula kolem 4% a to ne masa, ale masa a vedlejších produktů. Takže ani ten podíl masa není vůbec jistý, může to být doslova promile v pytli a zbytek(ty vedlejší produkty) jsou pomleté pařáty, vnitřnosti, kopyta... vyberte si. Ne, že by ty psu nic nedaly, ale pes je masožravec a musí mít i to maso. Takže kdyby jste mu koupila kuře v akci(nevím jak velkého máte psa) nasekala mu ho na porce a hodila do misky - tak pro něj uděláte určitě nejvíc(pokud není alergický na kuře ovšemwink) Mezitím může určitě dostávat i ty granule, protože ty marketovky jsou prakticky příloha jak vyšitá. Jen u nich je ještě druhý problém - a to všechna ta éčka, co jsou do nich narvaná. Můj pes žere maso a kvalitní granule má spíš jako doplněk, nebo druhou porci, hlavně proto, že jemu prostě chutnají. Bohužel mám takového cvoka, že když před něj dám misku masa a misku granulí, vybere si granuleno Jen pro představu: kupuju 15kg granulí za 2000 Kč. Nejsou to granule, na které běhají v telce reklamy, ale takové, u kterých nezávislé laboratoře garantují, že je v nich opravdu maso a není narvaná žádná chemie. Pokud chcete vybrat z toho menšího zla, šla bych třeba do granulí Brit. Konvalinka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 90.197 (?), 19.11.2017 22:36, zobrazeno: 12904x

Ahoj, mám otázky ohledně krmení. Mám kocoura plemena Ragdoll a chtěla bych pro svého miláčka to nejlepší, takže bych mu ráda koupila nějaké kvalitní granule. Máte doporučení? A jak často krmíte? spíše jednou - dvakrát po větších porcích nebo víckrát po menších, nebo třeba necháváte trochu granulí po celý den v misce? 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.228 (?), 20.11.2017 10:48

Mám sice jiné plemeno(britky) ale je to šumák. Pokud chcete, aby se kocour měl opravdu dobře, krmte masem. Granule spíš na to, když nejste půl dne doma, aby nebyl hladový. Kočkám se krmení nedávkuje, protože kočka nesmí hladovět, ničí jí to játra. Takže když jste doma, dávala bych masinko, když jdete třeba do práce, nechat v misce granule. Ty bohužel ale nedoporučím(vím, že tak zněl dotaz) protože my jsme koupili granule Royal Canine pro britky a kocour už nikdy nechtěl jíst žádné jiné, maso do huby neveme. Kočka jí pro změnu maso a kapsičky, ale také pořád mění chutě. Royalky nejsou kvalitní granule, bohužel to trdlo prostě na naše pokusy nereflektovalo a trvá na těchtono Mrkněte na shop, nemůžu napsat název, prostě granule. Tam mají pouze kvalitní i kočičí. Já tam beru psí. Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 68.161 (?), 20.11.2017 14:36

Já kupuji obyčejné granulky, co prodávají v supermarketech, ale uznávám, že už by to možná chtělo něco kvalitnějšího, co myslíte, dá se to srovnávat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.228 (?), 20.11.2017 20:03

Srovnávat? Úplně jste mne vyděsilawink Ne, teď vážně. Vím, že většina,,obyčejných" majitelů psů, se v tom vůbec neorientuje, vidím to na své mámě či tchánech. Ale ani můj švagr, prakticky stejně starý jako já, si o tom nic nezjistí - tam je to spíš o lenosti a neochotě do psa investovat. Tak jen trochu osvětysmiley V kvalitních granulích se podíl masa pohybuje kolem 50%, v těch, co nejspíš kupujete v marketech bych si tipnula kolem 4% a to ne masa, ale masa a vedlejších produktů. Takže ani ten podíl masa není vůbec jistý, může to být doslova promile v pytli a zbytek(ty vedlejší produkty) jsou pomleté pařáty, vnitřnosti, kopyta... vyberte si. Ne, že by ty psu nic nedaly, ale pes je masožravec a musí mít i to maso. Takže kdyby jste mu koupila kuře v akci(nevím jak velkého máte psa) nasekala mu ho na porce a hodila do misky - tak pro něj uděláte určitě nejvíc(pokud není alergický na kuře ovšemwink) Mezitím může určitě dostávat i ty granule, protože ty marketovky jsou prakticky příloha jak vyšitá. Jen u nich je ještě druhý problém - a to všechna ta éčka, co jsou do nich narvaná. Můj pes žere maso a kvalitní granule má spíš jako doplněk, nebo druhou porci, hlavně proto, že jemu prostě chutnají. Bohužel mám takového cvoka, že když před něj dám misku masa a misku granulí, vybere si granuleno Jen pro představu: kupuju 15kg granulí za 2000 Kč. Nejsou to granule, na které běhají v telce reklamy, ale takové, u kterých nezávislé laboratoře garantují, že je v nich opravdu maso a není narvaná žádná chemie. Pokud chcete vybrat z toho menšího zla, šla bych třeba do granulí Brit. Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 64.101 (?), 21.11.2017 20:42
Já myslím, že nedá, snažte se koukat hlavně na složení, je jasné, že kvalitnější krmiva jsou většinou i dražší, ale z mé vlastní zkušenosti se to vyplatí. Kdyžtak mrkněte na nějaká srovnání granulí, na internetu je jich milion :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 224.47 (?), 22.11.2017 22:13

Jo, na všemožná už jsem koukala a pár značek mě docela zaujalo, máte někdo zkušenost s Husse krmivem? O tom se teď, přijde mi, píše docela dost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 240.228 (?), 23.11.2017 10:59

Už jsem to psala vedle. Krmivo Husse se prodává podobně jako různá kosmetika(takové ty dámy, co mají katalogy a objednají vám) Rozhodně není superpremiové(čímž se ohání) nemá ani správně popsané složení(to seženete jen na centrále, která mimo kde co, prodává i toto krmivo) je celkem těžké se ke správnému složení vůbec dostat. Nekupovala bych. Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 54.136 (?), 23.11.2017 16:41

Já osobně ne, ale dost o něm poslední dobou uvažuji, pár známých jejich granule kupuje a dost značku chválí, takže možná taky vyzkoušíme, jsem zvědavá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika