Kočka a mléko?



Stránky: 1,  2,  3   
Velvetina - (44) - 44.26 (?) 
25.6.2009 14:45, zobrazeno: 62918x

Milí kočkomilové, máte zkušenosti s podáváním kravského mléka kočce? Jako kotě měla po mléku ta moje průjem, tak jí ho už nedávám. Koneckonců v přírodě si ho taky nemůže koupit .

Jaké máte zkušenosti vy?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 126.112 (?), 25.6.2009 18:37

U nás teda bývala vždycky kravka, tak se kočkám mléko dávalo. Spíše ze zvyku jim ho kupujeme i nyní a mají ho moc rády, hlavně ty starší, skoro bezzubé Průjem z něho nemají. Ale je pravda, že mléko by nepotřebovali, granule aj. by jim mělo stačit, ale je to pro ně laskomina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 85.37 (?), 1.7.2009 16:54

Mleko kockam v zadnem pripade, jen kotatum. Do nekolika mesicu veku jsou kocky schopne zpracovat laktosu, pote jiz ne a maji prujem. Kocka sice mleko moc rada, ale dospela jej NESMI. Delaji se specialni mleka pro kocky (pekne draha). Kdo dava kocce kravske mleko, trapi ji!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 55.26 (?), 2.7.2009 19:06

Souhlasím. Také jsem donedávna naší micině mléko dávala, ale pak jsem si přečetla, že dospělým kočkám (tak jako dospělým lidem) se nevytváří v těle enzym štěpící laktózu a proto jim mléko vlastně škodí. Zdá se mi to logické, takže kočce už mléko nedávám, já občas zhřeším :-). Dávám jí granule, musí mít dostatek vody. Ta naše z vodovodu odmítá, víc jí chutná dešťová nachytaná na zalévání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 148.1 (?), 25.12.2012 13:11

To já naši Míce dávám umělé mléko pro děti-Bebu.Né že bych to pro ní kupovala, ale nosím přebytky z práce.Miluje to, ráno vždy vypije misku. Během dne má už jen vodu. jestli má průjem-to nevím, protože kadí venku, ale vypadá spokojeně a zdravě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 53.162 (?), 12.8.2014 7:47

Máme 3měsíční kotě dávám malou misku plnotučného mléka 3x do týdne a je spokojená průjem nemá.. i domácí stravu po troškách libuje si, granulky a kapsičky je stále venku domů nesmí vyrůstá s vlčákem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 57.63 (?), 12.8.2014 8:00

I přestože momentálně nemusí mít viditelné problémy, dlouhodobě je to pro ni příliš rizikové.

Vytváří si stravovací návyky a to jak bude její zažívání po celý život fungovat.

Proto mléko kočce nikdy!!!

Obvykle to vůbec není nutné a pokud přeci jen máte pocit, že je tak pouze a jen mléko určené pro kočky a v takovém případě nikdy nekombinovat s granulemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 52.88 (?), 26.12.2012 9:51

nase kocky mají mléko trochu redene vodou a hovínko jako polínko tak co vy na to?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 10.60 (?), 12.8.2014 23:17

Moja stara mama hovorila: Nemala macka rany a musela si zadok lizat. Odchovala na mlieku mnoho zdravych maciek a mala stastie, ze nebol internet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.88 (?), 12.8.2014 23:39

Některé kočky mléko snášejí bez problémů, některé nedokáží zpracovat laktózu a mléko jim způsobuje průjem. Je to rozdílné kus od kusu.     Lída     

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika