Pachypodium lamerei



aligator111 - (1) - 60.236 (?)
6.7.2011 22:30

Dobrý den byl jserm odkázán na zdejší stránky.také mám doma palmu madagaskarskou-pachypodium a mám ten problém, že veškeré nové listečky co vyraší začnou hnědnout, zčernají a uschnou ani jeden se nechytí.tak bych potřeboval poradit co s tím?někde jsem se dočetl že zálivka stačí málo tak 1 týdně a tady zas někdo píše že chce zalévat dost..mám ji na slunném místě jižní strany a 3m od okno takže světla má dost.přidal jsem jí do hlíny písek ale zatím bez výsledku.viděl jsem ji na fotkách a má listy krásně ztepilý jako palma ale moje je má jak strom do stran.o chorobu se prý nejedná.budu vděčný za radu.děkuji


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Imer - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 217.67 (?), 23.3.2009 22:16, zobrazeno: 12782x

Máte prosím zkušenost s touto rostlinou? Taky se jí říká madagaskarská palma. Rada k pěstování zní-hodně zalévat, což je u sukulentu dost podivné. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 178.81 (?), 24.3.2009 12:15

Pokud má dost světla a tepla, snese docela bohatou zálivku, ale rozhodně nesmí stát v bahně. V zimě musí mít minimálně 15 stupňů, jinak uhnije, a zálivku jen velmi slabou. Nevadí když v zimě opadají listy, na jaře narostou nové. Kvete až dosáhne výšky přes jeden metr, v dobrých podmínkách ve skleníku to může být i za pár let. Při pěstování v místnosti - nejdříve na parapetu, pak na podlaze mně narostla po 15 letech 110 cm, pak uhnila právě na zimní prochlazení...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Imer - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 217.67 (?), 24.3.2009 13:32

Jejda, s takovou velikostí jsme nepočítala.... Nedá se to nějak tvarovat, seříznout?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 48.243 (?), 24.3.2009 15:55

Tvarovat se rozhodně nedá, jakýmkoliv řezem se poruší její krásný sloupovitý symetrický růst s chocholem listů nahoře.

Na tvarování je vhodných spousta jiných sukulentů. Z rodu Pachypodium např. P. saundersi, P. succulentum - ty můžete seřezávat co hrdlo ráčí, čím řezanější, tím hezčí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
aligator111 - (1) - 60.236 (?), 6.7.2011 22:30

Dobrý den byl jserm odkázán na zdejší stránky.také mám doma palmu madagaskarskou-pachypodium a mám ten problém, že veškeré nové listečky co vyraší začnou hnědnout, zčernají a uschnou ani jeden se nechytí.tak bych potřeboval poradit co s tím?někde jsem se dočetl že zálivka stačí málo tak 1 týdně a tady zas někdo píše že chce zalévat dost..mám ji na slunném místě jižní strany a 3m od okno takže světla má dost.přidal jsem jí do hlíny písek ale zatím bez výsledku.viděl jsem ji na fotkách a má listy krásně ztepilý jako palma ale moje je má jak strom do stran.o chorobu se prý nejedná.budu vděčný za radu.děkuji


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika