Výsadba smrku



host - 157.239 (?)
25.7.2019 14:09

Myšlénka-toť vibrace tvořiváwink! Není každá šiška na zem spadlá semen prostá, byť u těch, které se pod stromem ocitnou např.při větru, bouři předčasně je šance největší. Takové lze v ""bezpečně dopéct, tak, aby semínka neodnesli ptáci, či myšáci. Já bych rizika rozložil a nezdráhal se ke svému záměru použít i ty náletové stromečky-vypěstovat smrček do standartní vánoční velikosti je běh na delší trať, kdoví, kolik je nám-Vám času vyměřenocool? SPCH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 17.203 (?), 25.7.2019 13:44, zobrazeno: 2786x

Zdravím ve spolek.

Mám nevyužitý kus záhonu. Napadlo mne, že si založím svou soukromou školku na smrky pro vlastní potřebu. Budou na vánoce.

Chtěl bych se proto zeptat, ve kterém období smrčky vysadit?

Jak získám výsadbu? Nechci sazenice kupovat. Je snadné pěstovat ze semene z šišky? Popř., dá se vypěstovat z nejmenší větvičky?(taková, která je na konci větší větve. Jak je už jen řapík a z něho jehličí).

Nechci v lese vykopávat malinký smrček, který tam roste ze semínka. Chtěl bych si ten celý proces výsadby zkusit sám.

Pokud mi poradíte ze semene, tak kdy smrky v Beskydech dozrávají? Získat semínka ze šišky asi nebude moc snadné. Šiška dozraje a vysemení se ještě v době, kdy je na stromě. Na zem spadne prázdná šiška.

děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 25.7.2019 14:09

Myšlénka-toť vibrace tvořiváwink! Není každá šiška na zem spadlá semen prostá, byť u těch, které se pod stromem ocitnou např.při větru, bouři předčasně je šance největší. Takové lze v ""bezpečně dopéct, tak, aby semínka neodnesli ptáci, či myšáci. Já bych rizika rozložil a nezdráhal se ke svému záměru použít i ty náletové stromečky-vypěstovat smrček do standartní vánoční velikosti je běh na delší trať, kdoví, kolik je nám-Vám času vyměřenocool? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 2.69 (?), 26.7.2019 7:13

Děkuji

Zkusím tedy pohledat a šišky prohledat.

Nepotřebujeme mít stromek 2m vysoký. Teď máme umělý a tak 60cm vysoký. Vyhovuje nám to. Nějak takový chceme, ale živý. Do této výšky to vyroste tak za 3-4roky. To je ok.

Jistě, nevíme, kolik času je nám vyměřeno. Snad ještě nebudu povolán a dočkám se :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 223.69 (?), 27.7.2019 7:25

Hezká myšlenka. Vlastnoručně vypěstovaný strom je nejcennější.  Šišky se semeny se sbírají v předjaří, třeba v únoru, prostě když už jsou zralé, prošly zimním klidem a než teplé slunce šišky otevře. A nejlíp pohodlně z čerstvě pokácených stromů. A na jaře můžete sít. Klíčí snadno, rostou dobře.

Samozřejmě lze i řízkovat, například pokud chcete namnožit nějaký konkrétní a neplodící strom, ale to je hodně obtížné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika