Výběr stromků ke vchodu



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
8.3.2020 7:50

Aniž bychom znali půdní a klimatické podmínky, typovali jsme různé dřeviny, ale ne jejich tvar. Myslím, že tvar by měl být přísněji formován a že by kmen měl mít nejlépe aspoň 1,5 metru. Bujný neřezaný kotel vytvoří korunu, která zabere prostor i svému případnému dvojčeti (viz kvetoucí meruňka na snímku 1). Mírně řezané stromy alespoň do tvaru nálevky (viz meruňky na druhém snímku) by mohly být kompromisem mezi brutálním řezem a volným růstem.

Kotel - meruňka v květu
Kotel - meruňka v květu
 řezané meruňky
řezané meruňky
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 223.242 (?), 7.3.2020 21:32

Moruše?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 8.3.2020 7:50

Aniž bychom znali půdní a klimatické podmínky, typovali jsme různé dřeviny, ale ne jejich tvar. Myslím, že tvar by měl být přísněji formován a že by kmen měl mít nejlépe aspoň 1,5 metru. Bujný neřezaný kotel vytvoří korunu, která zabere prostor i svému případnému dvojčeti (viz kvetoucí meruňka na snímku 1). Mírně řezané stromy alespoň do tvaru nálevky (viz meruňky na druhém snímku) by mohly být kompromisem mezi brutálním řezem a volným růstem.

Kotel - meruňka v květu
Kotel - meruňka v květu
 řezané meruňky
řezané meruňky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Opice - (26) - 53.47 (?), 15.4.2020 9:24

Pěkný den, všem děkuji za tipy. Omlouvám se, že jsem nenapsala jasněji, jak místo vypadá. Prostoru na šířku tam není mnoho, cca půl metru, z jedné strany je sousedovic plot, takže tam si mohu dovolit jen něco užšího, co nebude mému sousedovi zavazet. Na vysoké ovocné stromy tedy mohu zapomenout. Představuji si něco okrasného, protože příjezd není oplocený - procházející psi leccos občurají a bohužel, obávám se, že ani plody by na nás nepočkaly...

Uvedený sloupovitý tis by mohl být dobré řešení, stejně tak ibišek - třeba na kmínku, ale z důvodu opadaných květů tento raději ne. Líbí se mi i moruše na kmínku, ale bylo by mně líto přijít o plody.:-(Taky nechci něco trnitého. Přiznávám, že nějak vážně nevím a dochází mně inspirace. Proto vám ještě jednou děkuji. Prohlédnu tisy, třeba vyberu.  

Opice

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika