Výběr stromků ke vchodu



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
7.3.2020 18:57

Mě to až tak neděsí, protože tuším, že to bude v létě vypadat asi takhle. (Nehodící se vymažte, chybějící přimalujte).


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 255.133 (?), 4.3.2020 20:02

Drahá Opice

Nedávno, napodzim, jsme se sousedem řešili stejný problém na jeho pozemku. Když jsme probrali všechna pro×proti, tak volba padla na sloupovitou formu tisu (Taxus baccata cv. 'Columnaris', 'Fastigiata Viridis', 'Fastigiata Micro', 'Fastigiata Aurea', 'Westerstede' nebo  'Cappenberg').

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
RUBIK - (21) - 91.196 (?), 5.3.2020 6:38

A co jedovatost tisu+pejsánci?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 5.3.2020 20:21

Pokud vím, tak občůráváním tisu se dosud žádný pes neotrávil a k ničemu jinému psi tis nepoužívají.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 148.5 (?), 5.3.2020 21:13

cheeky přesně tak, co by jako měli psi dělat s tisem, žrát ho? Nejsou to kozywink Měla jsem dva psy a mám tisy po celém pozemku - dva dlouhé živé ploty, tři soliterní v rohu, kde měli psi hlídací stanoviště, dvě velké tisové koule, které slouží jako značkovacíwink Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 230.39 (?), 6.3.2020 17:00

Zdravím, funguje u Tisu to samé co u Ptačího zobu, tj. když se stříhá tak neplodí (jedovaté plody)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 6.3.2020 19:55

U tisu plody nejsou jedovaté a ani při polykání neporušených peciček nedojde k otravě. Z dužiny v anglii dělají i tradiční jam nebo rosoly. A že to angličani znají jsem se mohl přesvědčit, když jsme skupinku studentů z GB provázeli na dendrologické vycházce do parku Lednického Zámku. Tak jako se my vrháme v Norsku po hříbcích, nebo sarančata po všem zeleném v africe, tak se tito hosté vrhli na tamní tisové stěny v tu dobu právě obsypanými zralými plody, aby následně plocha 2×30 m byla čistě tmavozelená (bez červených puntíků).

Výhoda výše jmenovaných kultivarů je, že se řezat či jinak tvarovat nemusí. I tvorba opadu (jehličí) je cca poloviční až třetinová proti cypřiškům, tůjím či jalovcům. Navíc dobře obrůstá po každém zásahu a je možné zmlazovat seříznutím na pařez (kmenová a pařezová výmladnost) = nehrozí tak vyholování v důsledku péče pejsků.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 7.3.2020 9:37

Dneska jsem viděl jedno možné řešení s dřevinami, které snadno obrážejí. Možná se vám to bude líbit. Možná ne.

Vchod
Vchod
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 7.3.2020 13:04

Patří do kategorie ironie, aneb co nás zděsilo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 7.3.2020 18:57

Mě to až tak neděsí, protože tuším, že to bude v létě vypadat asi takhle. (Nehodící se vymažte, chybějící přimalujte).


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.5 (?), 7.3.2020 21:12

Vím, že některé dřeviny, které se řežou jako třeba vrby,,na hlavu", chvíli dobře nevypadají, ale že bych chtěla mít zrovna ve vchodu takovouhle ohavnost...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika