Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

U tisu plody nejsou jedovaté a ani při polykání neporušených peciček nedojde k otravě. Z dužiny v anglii dělají i tradiční jam nebo rosoly. A že to angličani znají jsem se mohl přesvědčit, když jsme skupinku studentů z GB provázeli na dendrologické vycházce do parku Lednického Zámku. Tak jako se my vrháme v Norsku po hříbcích, nebo sarančata po všem zeleném v africe, tak se tito hosté vrhli na tamní tisové stěny v tu dobu právě obsypanými zralými plody, aby následně plocha 2×30 m byla čistě tmavozelená (bez červených puntíků).

Výhoda výše jmenovaných kultivarů je, že se řezat či jinak tvarovat nemusí. I tvorba opadu (jehličí) je cca poloviční až třetinová proti cypřiškům, tůjím či jalovcům. Navíc dobře obrůstá po každém zásahu a je možné zmlazovat seříznutím na pařez (kmenová a pařezová výmladnost) = nehrozí tak vyholování v důsledku péče pejsků.

SfK.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika