Usychající thuje



Oliv - (4) - 136.168 (?)
22.5.2018 13:18

Teoreticky by neměl, je tam ještě jakoby zarostlá stoka podél plotu... ale stoprocentně to vědět nemůžu... Mě právě taky přišlo divné, že jsou to jen ty čtyři v řadě... myslela jsem, jestli jím někdo nežere kořeny...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
Oliv - (4) - 245.21 (?), 21.5.2018 12:02, zobrazeno: 6847x

Dobrý den, prosím o pomoc: na chatě máme 60 thují, z toho 4 usychají. Kupovány stejný den u stejného prodejce, letos v květnu je máme dva roky, závlaha nepravidelná (jedná se o chatu, takže víkendy), v zimě vůbec, přihnojování na jaře a na podzim (hnojivo pro jehličnany rozhazováním na mulč). Komunikace je neprůjezdná, v zimě se nesolí, popř. minimálně. Půda není ani hlinitá, ale ani černozem, nedaleko je rybník, 520 m.n.m., Vysočina.

A dále u jedné thuje jsem objevila černé skvrny, taktéž prosím o radu, o co se jedná.

Předem moc děkuji!





Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.228 (?), 21.5.2018 21:38

Je divné, že usychají 4 thuje vedle sebe v řadě. To nebude ani v thujích, ani v péči. To vypadá na působení "něčeho" - nevylil tam někdo něco? Sousedi?           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Oliv - (4) - 136.168 (?), 22.5.2018 13:18

Teoreticky by neměl, je tam ještě jakoby zarostlá stoka podél plotu... ale stoprocentně to vědět nemůžu... Mě právě taky přišlo divné, že jsou to jen ty čtyři v řadě... myslela jsem, jestli jím někdo nežere kořeny...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 22.5.2018 13:39

Asi nasály cosi nezdravého z té stoky... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 22.5.2018 15:30

Dobrý den, včera jsem četla Váš dotaz a musím se přiznat, že nevím čím by to mohlo být. Co je ale zajímavé, že ve dvou zahradách, okolo kterých chodím mají zasázené též tůje a začínají jim některé stromky reznout zrovna tak jako Vám. Mě se stalo, že při již celkem vzrostlých keřích mi najednou dva zrezli (nebyli vedle sebe). Proč, tak na to jsem dodnes nepřišla, ale mezery tam již nejsou a plot je pěkný. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Oliv - (4) - 136.168 (?), 22.5.2018 15:51

Thuje bohužel reznou velmi často... když se procházíte mezi baráky, často si povšimnete usychajících stromků, i vzrostlých... u nás je ale problém, že se jedná o čtyři stromky vedle sebe. Každopádně z vašeho vzkazu jsem pochopila, že jste stromky pokácela, je to tak? Pro nás je to poslední řešení, ale samozřejmě jsem si ho vědoma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 23.5.2018 9:00

Mě se to právě nikdo nestalo, že bych thuje musela celé uříznout. Ale u těch dvou už nebylo pomoci. Byla jsem připravená, že místo nich zasadím nové (sázela jsem už poměrně vzrostlé keře cca 160 cm), ale nakonec to není vidět. Vloni jsem pokácela kompletně zase další úsek a zasadila nové, tak jsem zvědavá, jak se jim bude dařit. Prosychají zevnitř, což je klasika. Vy máte stromky malé, tak s výměnou není takový problém, ale otrava to samozřejmě je. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 22.5.2018 16:26

zdá se mi to, nebo pod těmi 4 tůjemi neroste tráva?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Oliv - (4) - 168.177 (?), 22.5.2018 22:02

Ne ne, to je fotografií... Pod všemi thujemi je textilíe a kůra, která je sem tam prorostlá, dva roky jsem neplela blush Ale neřekla bych, že pod těmito stromky je méně rostlinek než pod jinými..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 22.5.2018 23:12

Tůje trpí řadou škůdců a chorob, ale fatální dopad na ně, stejně jako u našich smrkůfrown, mají zpravidla až v souvislosti fyziologickými faktory. Je potřeba zajistit jim dostatek pravidelné vody, živin (hořčík - hořká sůl), před sadbou rozvázat síťový bal, zbytečně neřezat ve vegetačním klidu a do starého dřeva... a pak sledovat choroby (houbové apod.) a škůdce (molovka ap.). Asi jsem Vám moc nepomohl. V daném případě bych uhynulé tuje nejspíš vykopal, vyměnil zeminu a zasadil nové. Pokud by se situace opakovala nebo šířila, bude možná třeba vyšetření letorostů, snad by poradil UKZUS, nebo nějaký rostlinolékař.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika