Určení typu cyprišku



Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 98.115 (?)
1.10.2011 22:44

V jaké botanické zahradě Vám to prodali??? Jsem též názoru, že 12 let mu rozhodně není.250 Kč za tento cypřišek se mi zdá trochu moc, podobné velikosti jsem viděl prodávat kolem 50-60 Kč. Ještě k tomu nedají ani cedulku s názvem.Kdyby to byl Chamaecyparis obtusa, tak bych to pochopil, ale ten to určitě není...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

markli - (8) - 171.198 (?), 30.9.2011 11:05, zobrazeno: 8308x

Dobrý den,

prosím o pomoc s určením typu cyprišku pry je cca 12 let starý.

Jeho výška je cca 60 cm,jehličky jsou jemné a nepíchají. nobo minimálně 

Omlouvám se za kvalitu fotografie, s mobilem to člověk moc nesvede.

cyprišek
cyprišek

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 182.227 (?), 30.9.2011 12:39
Mohl by to být Chamaecyparis pisifera 'Squarrosa Dumosa'.Dvanáct let?Ani omylem.Tak dva až tři, maximálně čtyři.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
markli - (8) - 79.136 (?), 30.9.2011 13:09

Tak to bude ono, ale je možné že i věk odpovída když živořil v 1l kontejneru?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 30.9.2011 18:26
Jestli se nasadí řízek tohoto jehličnanu na jaře do květináčku 9x9,do podzimu je to vegetační rok.Na jaře se přesadí do květináče 1 L do podzimu je to druhý rok.Kdyby se další, tedy třetí rok znovu nepřesadil do většího, třeba 3 L květináče, střed tohoto cypřišku by byl zrezlý, oschlý.Další roky pěstovaný v 1L by vypadal naprosto jinak.Sazenice by byla spíše na vyhození, než na prodej.Váš cypřišek má kvalitní přírustky a je ve velmi dobrém stavu včetně středu.Původně jsem se domníval, že je aspoň v 3 L květináči.Jestliže jste upřesnil velikost na 1 L, je to podle mě dvouletá sazenice.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 79.136 (?), 30.9.2011 18:42

A to mi ta pani v botanicke tvrdila že je 12 let starý... podstatne je že se mi líbí a cena 250 Kč se mi zdála přiměřená. děkuji a hezký večer

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 98.115 (?), 1.10.2011 22:44

V jaké botanické zahradě Vám to prodali??? Jsem též názoru, že 12 let mu rozhodně není.250 Kč za tento cypřišek se mi zdá trochu moc, podobné velikosti jsem viděl prodávat kolem 50-60 Kč. Ještě k tomu nedají ani cedulku s názvem.Kdyby to byl Chamaecyparis obtusa, tak bych to pochopil, ale ten to určitě není...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 180.2 (?), 2.10.2011 7:50

Dobrý den. 250 Kč je rozhodně za udávanou velikost odpovídající cena. Za cenu 65 Kč bez DPH prodává velkoškolka velkoodběratelům dřevinu o velikosti 15 - 20 cm. Autorovi dotazu bych napsal, že rostlina rozhodně neživořila, protože je ve výborné formě. Je jasně vidět, že se o ni starali profíci. Ještě bych chtěl napsat, že bavit se o této velikosti jako o dvouleté dřevině je humorné. Dvouletý řízkovanec této dřeviny je v devítce kontejnerku a má prodávanou velikost 5 - 8 cm. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.136 (?), 2.10.2011 20:33

děkuji panu Stanislawovi, za uklidňující informace. Také si myslím že jsou to zdravé keře, Koupili jsme jich osm ikdyž už na zahradě moc místa nemáme.

Cypriše se nám líbí a přinášejí radost a to je důležité...

nakoupili jsme i jiné hezké věci... ale to sem nepatří, zdroj je omezený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 2.10.2011 21:39
Pane Stanislawe, tento druh cypřišku, když se nasadí zakořenělý řízek koncem dubna, nebo začátkem května do kontejneru 9x9,ani ne za tři měsíce, tedy v červenci má velikost 8 až 10 cm.

Je vidět, že tento cypřišek nepěstovali žádné béčka.Je to velmi kvalitně vypěstovaná sazenice a tedy žádnou chybu při pěstování neudělali.Na fotce není zrezlý střed, což je u starších rostlin tohoto cypřišku typické.Kdyby byl střed aspoň trochu zrezlý, přidal bych mu jeden rok, tedy tři.Čtyři v žádném případě.Avšak vzhledem k výše uvedenému, mi stále vychází dvouletá sazenice.

Cena pro velkoodběratele při velikosti rostliny 15-20 v kontejneru 1L za 65 Kč je spíše vyšší.Některé školky jej však za tuto cenu mohou prodávat.Tento cypřišek, jestli se neprodá v době, kdy je hezká sazenice, je dále neprodejný.A zbytek se může tak akorát vyházet.A mohou do ceny započítávat právě tyto ztráty.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 2.10.2011 22:07
Nevím zda můj cypřišek je stejný jako tady ten o kterém je diskuze, pokud ano tak jen dodám, že ten můj má 10 let je jednou přesazený a každý rok stříhaný asi 10cm.Tak tady ten rozhodně 12let nemá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika