Určení jalovce



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 182.227 (?) 
29.9.2013 9:54

Jestli jalovec musíte stříhat v rukavicích, bude to spíše nějaká odrůda J.communis.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
               
host - 211.179 (?), 1.5.2015 8:48

Dobrý den, mohu mít dotaz na zkušené odborníky?Jsem zahradník-začátečník a před 3 týdny jsem vysadila sloupové jalovce, cca 120cm vysoké s balem, zakoupené v zahradnictví.Vše jsem při vysazení udělala dle informací dle zahradníka.Ale jalovce začly rezavět, vypadají jako by usychaly.Zálivku mají.Je možné, že by jim uškodilo, že jsem půdu přikryla textilií a kůrou?Je něco, co by je ještě zachránilo?Po vnějším obvodu jsou ještě místy zelené, ale uvnitř u kmene jsou rezavé.Děkuji za jakoukoli radu.

Zuzka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 211.179 (?), 1.5.2015 8:51

Přikládám foto jalovců.

Zuzka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.179 (?), 1.5.2015 8:55

detail


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.7 (?), 1.5.2015 20:36

Pokud měly hustě propletený kořenový bal, rozvolnila jste jim ho trochu po obvodu? Předpokládám, že byly v rašelinovém substrátu, namočila jste je tak na hodinku před sázením (pokud rašelina proschne, špatně pak přijímá vodu). Zaléváte je ne denně, zato pořádně, aby se voda dostala do hloubky, nebo často, ale jen trochu (to se voda ke kořenům nedostane)?     Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 142.206 (?), 1.5.2015 17:29

Vaše jalovce opravdu nevypadají dobře. Může být, že jsou "utopené", přemokřené nadměrným zaléváním. Jakou máte půdu a podloží? 

Vnitřní suché větvičky jsou přirozeným jevem (jsou to nejstarší části, které již přerostly mladšími větvičkami; v důsledku nebostatku světla vnitřní jehlice zasychají a vzhledem k hustotě rostliny nepropadnou ven, ale zůstávají na místě). Důležitý je obvodový "zelený plášť" rostliny. Vnější větvičky by správně suché být neměly, to je špatné znamení.

Raději bych v okolí těchto jalovců kůru a textilii (dočasně) odhrnul, aby byla kontrola nad vlhkostí půdy a aby vzduch mohl lépe proniknout ke kořenům.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.81 (?), 3.5.2015 13:18

Dobrý den pane Josef, udělala jsem, co jste napsala, odhrnula kůru a odkryla textilii, nejdřív jsem myslela, že spíš špatně zalévám, jak psala paní Lída, občas a né moc, že se tedy voda nedostane ke kořenům.Ale po odkrytí jsem zjistila, že půjde spíš o to, že jsou utopené, ptž půda kvůli teď týdenním dost vydatným dešťům je hodně mokrá.Navíc prý zástavba, kde bydlíme je původně mokřina, takže půda je tu dost taková mazlavá.Přesně bohužel nevím, bydlíme tu rok.Jalovce jsou však v záhonu, který je uměle vytvořen a vyvýšem téměř o 1m nad původním terénem, doufám,že jde tedy o návoz nějaké hlíny, né o původní jílovitou zem.Každopádně při sázení dostaly zeminu pro dřeviny na doporučení v zahradnictví.Myslíte tedy, že je ještě šance je zachránit, pokud jsou jen,,utopené,,?Je pravda, že takhle rezaví poslední týden, co hodně prší.Pokud by tedy půda vyschla, tak se ještě vzpamatují?Nebo je pozdě?Moc děkuji za vaše rady a čas.S pozdravem Zuzka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika