Tisovec - odolnost



host - 15.196 (?)
15.6.2008 20:24

Tisovec snese všechno. Je tomu už rok a půl, kdy jsem si z jedné okrasné školky přivezl 2m vysoký, krásně obrostlý stromek Tisovce. Bylo to koncem října, v nejvhodnějším to období pro přesazování vzrostlejších dřevin. S výsadbou jsem si dal hodně práce, vykopal jsem pořádný "lavor", připravil kvalitní substrát a Tisovec s pečlivostí zasadil. Pak se ovšem z práce vrátil otec, popadl opodál opřený rýč a jako smyslů zbavený urazil dřevěnné podpěry a Tisovec doslova vytrhl z půdy a povalil vedle jámy. No, co vám budu povídat, byl jsem v naprostém šoku. Připadal jsem si jako v "Majoru Zemanovi" v díle s názvem Studna, kde starý Brůna podsekával sekerou na své zahradě jabloně. Tisovec jsem zasadil až další den ráno na jiné místo. Tu noc mrzlo a ráno začalo navíc hustě pršet. Nemohl jsem ovšem čekat, tak jsem mu trochu zastřihnul promrzlé, obnažené kořeny a zasadil ho do rozblácené obyčejné půdy. Na jaře se pak projevil prožitý podzimní šok - polovina objemu koruny byla v pr... Tisovec se z toho všeho naštěstí dostal, už má zase hezkou korunu a solidní přírůstky. Z toho všeho plyne, že tisovec musí být nenáročnou dřevinou, snesoucí i hrubé zacházení.  

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 48.39 (?), 4.6.2008 11:57, zobrazeno: 5297x

Máte někdo zkušenosti s Taxodium distichum "Pevé Minaret"? Jaké zvolit stanoviště, nároky na půdu, odolnost v zimě? Díky za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 15.196 (?), 15.6.2008 20:24

Tisovec snese všechno. Je tomu už rok a půl, kdy jsem si z jedné okrasné školky přivezl 2m vysoký, krásně obrostlý stromek Tisovce. Bylo to koncem října, v nejvhodnějším to období pro přesazování vzrostlejších dřevin. S výsadbou jsem si dal hodně práce, vykopal jsem pořádný "lavor", připravil kvalitní substrát a Tisovec s pečlivostí zasadil. Pak se ovšem z práce vrátil otec, popadl opodál opřený rýč a jako smyslů zbavený urazil dřevěnné podpěry a Tisovec doslova vytrhl z půdy a povalil vedle jámy. No, co vám budu povídat, byl jsem v naprostém šoku. Připadal jsem si jako v "Majoru Zemanovi" v díle s názvem Studna, kde starý Brůna podsekával sekerou na své zahradě jabloně. Tisovec jsem zasadil až další den ráno na jiné místo. Tu noc mrzlo a ráno začalo navíc hustě pršet. Nemohl jsem ovšem čekat, tak jsem mu trochu zastřihnul promrzlé, obnažené kořeny a zasadil ho do rozblácené obyčejné půdy. Na jaře se pak projevil prožitý podzimní šok - polovina objemu koruny byla v pr... Tisovec se z toho všeho naštěstí dostal, už má zase hezkou korunu a solidní přírůstky. Z toho všeho plyne, že tisovec musí být nenáročnou dřevinou, snesoucí i hrubé zacházení.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
peterd1 - (35) - 79.91 (?), 22.7.2008 18:38

Neviem si pomôcť, ale po prečítaní tohto príspevku som sa tolkokrát pobavil aj keď zas na druhej strane mi bolo toho stromku lúto.... Každopádne jeden Tisovec si chcem zaobstarať aj ja a neskôr jednu Metasekvoj .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika